LG Energy Solution zabezpiecza dostawy węglanu litu

LG Energy Solution zabezpieczy dostawy węglanu litu LG Energy Solution

Zapotrzebowanie LG Energy Solution na węglan litu zostanie pokryte przez 40% produkcji Compass Minerals zaplanowanej na najbliższe sześć lat, począwszy od 2025 roku. Dzięki partnerstwu LG Energy Solution zapewnia stabilny łańcuch dostaw minerałów krytycznych w Ameryce Północnej, przy jednoczesnym promowaniu zrównoważonego łańcucha wartości.

LG Energy Solution podpisało wiążącą umowę na zakup węglanu litu z Compass Minerals – amerykańskim producentem podstawowych minerałów – w celu trwałego zwiększenia stabilności swojego łańcucha dostaw minerałów krytycznych.

Umowa, która rozpocznie się w 2025 roku, została zawarta na sześć lat. LG Energy Solution, podczas 1. fazy projektu rozwoju solanki litowej w zakładzie w Ogden w Utah, otrzyma 40% przewidywanej rocznej produkcji Compass Minerals w wysokości 11 000 ton metrycznych. Firmy spodziewają się także bliższej współpracy w ramach drugiej fazy produkcji wodorotlenku litu przeznaczonego do akumulatorów.

Compass Minerals jest znane z praktyk charakteryzujących się niską emisją dwutlenku węgla, co umożliwia bezpośrednia ekstrakcja litu (DLE) z solanek i wykorzystanie procesów parowania słonecznego. Dzięki temu firma dąży do zrównoważonej produkcji litu, zaspokajając przy tym potrzeby północnoamerykańskiego rynku baterii.

Umowa z Compass Minerals stanowi podsumowanie naszych ciągłych starań o stworzenie stabilnego łańcucha dostaw minerałów krytycznych w Ameryce Północnej, w miarę postępu w dostosowywaniu się do zmian regulacyjnych i nasilającej się konkurencji o kluczowe surowce do produkcji baterii – powiedział Dongsoo Kim, starszy wiceprezes w Centrum Zakupów w LG Energy Solution.Nasze partnerstwo niesie ze sobą jeszcze większe znaczenie, ponieważ oczekujemy, że świadome podejście do zrównoważonego rozwoju w projekcie tworzonym z Compass Minerals przyczyni się do zrealizowania naszej misji, którą jest osiągniecie neutralności węglowej w całym łańcuchu wartości – dodał Kim.

Podpisanie wiążącej umowy dostawy stanowi dla naszej firmy kamień milowy w ekspansji dynamicznie rozwijającego się krajowego rynku litu. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy, z liderem produkcyjnym, którym jest LG Energy Solution, w celu budowy solidnego i bezpiecznego łańcucha dostaw zaawansowanych baterii – powiedział Chris Yandell, szef Działu Litu w Compass Minerals.

LG Energy Solution zamierza wzmocnić swój lokalny łańcuch dostaw kluczowych surowców do produkcji baterii poprzez strategiczne partnerstwo z głównymi dostawcami, a także zabezpieczyć metale i rafinerie metali w Ameryce Północnej oraz z krajów objętych umową o wolnym handlu z USA.

Firma zwiększy również bezpośrednie pozyskiwanie metali poprzez inwestycje kapitałowe i długoterminowe umowy na dostawy. Po wprowadzeniu tych działań, LG Energy Solution planuje zlokalizować 72% źródeł minerałów krytycznych w ciągu pięciu lat.

Źródło: LG Energy Solution

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę