Klienci GreenWay Polska przejechali 100 tysięcy kilometrów, korzystając z zielonej energii

Klienci GreenWay Polska przejechali 100 tysięcy kilometrów,
14.7.2020

Klienci GreenWay Polska mogą ładować swoje samochody elektryczne energią ze źródeł odnawialnych. W sieci ładowania operatora jest już 30 stacji ładowania z charakterystyczną, zieloną nalepką, zasilanych z OZE. Od początku lutego klienci GreenWay Polska przejechali już prawie 100 tysięcy kilometrów, korzystając z ekologicznej energii.

100 tys. zielonych kilometrów

GreenWay Polska i Tauron Sprzedaż rozpoczęły współpracę 1 lutego 2020 roku. Od tego czasu kierowcy elektryków korzystający z usług ładowania w sieci GreenWay Polska przejechali już prawie 100 tys. na energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia wykorzystywana jest także w słowackiej części sieci GreenWay, gdzie wszystkie stacje ładowania podłączone bezpośrednio do sieci dystrybucyjnej zasilają samochody zieloną energią.

Kierowcy samochodów elektrycznych mają wysoką świadomość ekologiczną, oczekują więc od nas, że w całej naszej sieci popłynie energia ze źródeł bezemisyjnych – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Proces przechodzenia na zieloną energię w naszej sieci jest już zaawansowany i cieszymy się, że w ten sposób jesteśmy w stanie wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów.

Docelowo, we wszystkich ładowarkach GreenWay przyłączonych bezpośrednio do sieci operatorów systemu dystrybucyjnego popłynie certyfikowana energia ze źródeł odnawialnych wytwarzana przede wszystkim w małych elektrowniach wodnych, ale i także farm wiatrowych.

Energia z certyfikatem i naklejką

Energia, którą dostarcza Tauron Sprzedaż, to produkt EKO Premium posiadający Gwarancję Sprzedaży Energii, potwierdzoną przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). Dzięki temu kierowcy mają pewność, że energia, dostarczana w oznaczonych ładowarkach, jest w całości wyprodukowana w źródłach ekologicznych, w określonym czasie i z zachowaniem ustalonych procedur.

Na początku lipca w Polsce dostępnych jest 30 punktów ładowania GreenWay, w których kierowcy mogą naładować swoje samochody zieloną energią. Ładowarki zasilane taką formą energii oznaczone są specjalną naklejką z napisem „100% zielona energia”. Ładowarki z energią ze źródeł odnawialnych zlokalizowane są między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Wrocław, Opole, Suwałki, Kraków, Katowice, Częstochowa, Łódź, Strzelce Opolskie, Kraśnik, Knurów, Garwolin.

W słowackiej części sieci GreenWay funkcjonuje 18 stacji ładowania zasilanych zieloną energią. Korzystający z nich kierowcy od lutego tego roku przejechali już prawie 70 tysięcy kilometrów. 

Źródło: GreenWay

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę