KYB zawarło umowę sponsorską z zespołem FIA World Rallycross

KYB zawarło umowę sponsorską KYB

KYB Corporation zawarła umowę sponsorską z zespołem FIA World Rallycross Championship EKS, która weszła w życie w czerwcu 2017 roku.

Audi S1 EKS RX Quattro wykorzystuje produkowany przez KYB elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS), który jest wysoce pożądany w sportach motorowych. Logo KYB widoczne jest zarówno na samochodzie wyścigowym EKS, jak i na ciężarówce serwisowej. W skład zespołu EKS wchodzi dwóch kierowców – Toomas „Topi” Heikkinen i właściciel Mattias Ekström.

Szwedzki kierowca Mattias Ekström zdobył mistrzostwo w 2016 roku. Dwukrotny mistrz DTM dorastał, uczestnicząc w rallycross i wiele lat swojej młodości poświęcił wyścigom RX. Zespół EKS celebruje wszystko, co Mattias uwielbia w wyścigach: pasję, entuzjazm i radość. Obecnie, uzyskawszy 143 punkty, zajmuje trzecie miejsce w mistrzostwach.

Fiński kierowca Topi rozpoczął przygodę z wyścigami w wieku 8 lat, a w 2010 roku zadebiutował w zawodach rallycross, zdobywając mistrzostwo Finlandii w swoim pierwszym sezonie. Zdobył Mistrzostwo Global Rallycross, a także został dwukrotnym medalistą X Games. W roku 2014 Topi zajął drugie miejsce w mistrzostwach świata kierowców RX. Obecnie, mając na koncie 58 punktów zajmuje 11 miejsce w mistrzostwach.

EKS bierze udział w rywalizacji WRX od 2014 roku. W sezonie 2016 EKS wygrał Mistrzostwa Drużynowe, budząc tym samym oczekiwania dotyczące przyszłych perspektyw zespołu. KYB dostarcza zespołowi systemy EPS od 2015 roku, a równolegle do umowy sponsorskiej zapewnia również wsparcie techniczne.

Rallycross składa się z 12 dwudniowych zawodów sportowych rozgrywanych na całym świecie, które stanowią mieszankę wyścigów rajdowych i torowych. Kierowcy mają do dyspozycji samochody RX Supercars o mocy ponad 600 KM i przyśpieszaniu od 0-100km/h w czasie krótszym niż dwie sekundy. W 2014 r. WRX śledziło około 11,4 miliona widzów w całej Europie, mogąc oglądać bezpośrednie transmisje wszystkich 12 rund.

Więcej na stronie: www.kyb-europe.com.

Źródło: Informacja prasowa KYB

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę