KYB wspiera Mistrzostwa Świata w Rallycrossie

KYB wspiera Mistrzostwa Świata w Rallycrossie KYB

KYB kontynuuje umowę sponsorską z drużyną EKS biorącą udział w FIA Mistrzostwach Świata w Rallycrossie. Sezon 2019 to również rozszerzenie wsparcia technicznego i sponsoringu przez KYB dla nowego, zespołu, Monster Energy RX Cartel.KYB kontynuuje umowę sponsorską z drużyną EKS biorącą udział w FIA Mistrzostwach Świata w Rallycrossie. Sezon 2019 to również rozszerzenie wsparcia technicznego i sponsoringu przez KYB dla nowego, zespołu, Monster Energy RX Cartel.

Drużyna EKS rywalizuje w FIA Mistrzostwach Świata w Rallycrossie od 2014 r., czyli od początku powstania zawodów. Pomimo zapowiedzi w ubiegłym sezonie o zamknięciu sekcji World RX, zespół EKS i założyciel Mattias Ekstrom powrócili i wspierają trzech młodych, utalentowanych kierowców w sezonie 2019 - Krisztiana Szabo, Andreasa Bakkeruda i Liama Dorana.

Jadąc dla EKS, na początku tego sezonu Krisztian Szabo osiągnął swój cel zawodowy, jakim jest jazda w pełnym sezonie Mistrzostw Świata. Wcześniej został podwójnym mistrzem w FIA Mistrzostw Europy w Rallycrossie w klasie Super 1600. Uznany kierowca, Andreas Bakkerud, także powraca na tor od czasu swojego ostatniego sezonu z EKS, ale tym razem w ramach Monster Energy RX Cartel wraz z niezwykle popularnym brytyjskim kierowcą, Liamem Doranem.

Wszyscy trzej kierowcy pojadą Audi S1 EKSRX Quattro - tymi samymi samochodami, które uplasowały zespół EKS na drugim miejscu w ubiegłym sezonie. KYB nadal odgrywa ważną rolę w drużynie EKS. Wszystkie trzy samochody, szeroko stosowane i znane w sportach motorowych, są wyposażone w elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS) zaprojektowany i produkowany przez KYB. Teraz wyposażone są również w amortyzatory KYB - coś, nad czym obaj partnerzy [KYB i EKS] ściśle współpracowali w ostatnim sezonie. Inżynierowie KYB wezmą udział we wszystkich wyścigach i testach w sezonie 2019, aby wesprzeć oba zespoły. KYB dostarcza system (EPS) dla drużyny EKS od momentu powstania w 2014 r.

W piątek, 5 kwietnia rozpoczął się sezon 2019. Rozpoczynając wyścig przy blasku świateł toru Yas Marina w Abu Dhabi, 16 samochodów wyruszyło na tor, aby rywalizować w ekscytującym otwarciu zawodów. Bakkerud niestety rozbił się na trzecim okrążeniu i później nie był w stanie startować. Niewzruszony Bakkerud powrócił i odegrał rolę obserwatora Liama Dorana w finale, pomagając mu zakończyć wyścig na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej. Szabo ukończył wyścig na 4. miejscu - debiutując w World RX osiągnął fantastyczny sukces.

Składający się z 12 dwudniowych imprez odbywających się na całym świecie, WRX rozgrywa się na torach, które są mieszanką torów rajdowych i wyścigowych/asfaltowych. Kierowcy jeżdżą Supersamochodami RX o mocy ponad 600 KM, które przyspieszają 0-100 km/h w mniej niż dwie sekundy. Aktualne informacje dotyczące World RX można znaleźć w mediach społecznościowych KYB.

Źródło: KYB

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę