Kontynuacja Protestu SKP – 23.06.2023

Kontynuacja Protestu SKP – 23.06.2023 Pixabay

Przedsiębiorcy, uczestnicy Konferencji Szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2023” w Zakopanem opowiedzieli się za kontynuowaniem protestu. Poza plakatami, ulotkami etc., uznali, że należy zamknąć jak najwięcej skp w skali kraju.

Poza tym uczestnicy Walnego Zgromadzenia PISKP podjęli uchwałę – apel, skierowany do Premiera i Ministra Infrastruktury o podjęcie pilnych działań w celu urealnienia stawek opłat za badania techniczne. Planowana data protestu to 23 czerwca, czyli koniec roku szkolnego i początek wakacji. W tym dniu badania techniczne nie będą wykonywane. Przedsiębiorcy i diagności będą informować kierowców dlaczego branża protestuje i stacja kontroli pojazdów jest nieczynna.

PISKP informuje, że jeżeli któraś stacja kontroli pojazdów zamierza przyłączyć się do protestu i w dniu 23 czerwca 2023 roku nie zamierza wykonywać badań technicznych, pod adres biuro@piskp.pl można wysłać mail informacyjny z wyróżnikiem skp.

Minister Infrastruktury nie realizuje delegacji ustawowej, ponieważ określając wysokość opłat za badania, powinien uwzględnić koszt ich wykonania. Przez ostatnie 19 lat koszty wzrosły drastycznie. Zatem przedsiębiorcy ponoszą straty. Sytuacja przedsiębiorców prowadzących skp stale się pogarsza. W tej chwili nawet wymiana opon kosztuje więcej niż badanie techniczne. Ogólnie na przestrzeni ostatnich lat koszty utrzymania samochodu wzrosły, nie biorąc pod uwagę cen paliw, tylko serwisu, ubezpieczenia etc. Jedyną opłatą która się nie zmieniła, jest koszt badania technicznego. Taki sam od 19 lat.

Z racji wydarzenia planowanego na 23 czerwca, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów przygotowała plakaty i oznakowania skp. Więcej informacji o formatach plakatów, możliwości pobrania dokumentów etc., znajduje się na stronie internetowej PISKP.  

Źródło: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę