Konferencja EuroWarsztat 2022

Konferencja EuroWarsztat 2022 Groupauto

Jubileusz 21-lecia sieci EuroWarsztat za nami! Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem ROZWÓJ w sprzyjającym spotkaniom klimacie Gór Beskidu Śląskiego.

RAZEM SILNIEJ, WSPÓLNIE WIĘCEJ!

Rozwój Firmy, rozwój osobisty, rozwój kompetencji, rozwój pracowników…. Słowo rozwój pojawia się na co dzień w bardzo wielu kontekstach i w odniesieniu do wielu aspektów życia, ale zawsze oznacza pewien proces, przemianę i wejście na wyższy poziom. Podsumowując dotychczasowe działania, warto wspomnieć o zmianach, których wdrożenie zapewniło EuroWarsztatom doskonalenie procesów rozwojowych.

Gruopauto CEE (GACEE), organizator sieci EuroWarsztat, w swoich działaniach stwarza nieustanne możliwości rozwoju uczestnikom sieci. W roku 2022 w jej struktury dołączyli dwaj nowi partnerzy: Darma oraz Hart, a w 2021 roku szeregi organizacji zasiliła firma Handlopex oraz firma Szik. Włączenie się nowych partnerów  mających własne filie w państwach ościennych  dało impuls do zmiany nazwy Spółki z Groupauto Polska na Groupauto CEE /Central Eastern Europe/.

Zmiany zauważalne są również w podejściu serwisów do potrzeby rozwoju swojego biznesu. Pojawia się coraz silniejsza chęć doskonalenia umiejętności pracowników, oraz poszerzania wiedzy w zakresie prowadzenia działalności. Procesy te uzasadnione są tempem zmian jakie zachodzą na rynku motoryzacyjnym. Świadomość tego przekłada się na ich sukcesy lokalne i międzynarodowe. Warsztaty z najwyższymi wynikami z audyty w 2021 otrzymały Gwiazdy EuroWarsztatu oraz wyróżnienia za rozwój serwisu w poszczególnych obszarach.  Przynależność serwisów do sieci EuroWarsztat daje możliwości rozwoju i budowania silnej, niezależnej marki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i rzetelnej pracy serwisów, zostały one wyróżnione na arenie międzynarodowej dając przy tym wielką motywację  wszystkim uczestnikom sieci. Groupauto International nagrodziło trzy Polskie EuroWarsztaty w konkursie World-Class Workshop na postawie audytów wewnętrznych  za 2021rok.

Celem sieci EuroWarsztat jest właśnie wspieranie serwisów w rozwoju i dostarczenie im szeregu narzędzi niezbędnych do optymalizacji pracy oraz poszerzania fachowej wiedzy. Służą temu między innym pakiety szkoleń, które są dostosowywane do aktualnych potrzeb warsztatów – warto wspomnieć, że tylko do września tego roku przeszkolono już 400 osób! Dostęp do rozbudowanej platformy komunikacyjnej, czy profesjonalnej infolinii technicznej to kompleksowy pakiet rozwiązań - niezbędny gdy liczy się jakość wykonywanych usług. Nieocenioną rolą dla sieci EuroWarsztat jest siła budowania wizerunku sieci jako eksperta w telewizji, social mediach i Internecie poprzez szeroko prowadzane działa marketingowe.

Działania sieci skupiają się również na wspieraniu innowacyjnej przyszłości serwisów. Dotrzymywanie kroku zmianom, które wdzierają się na rynek motoryzacyjny z impetem to priorytet!

Przez ostanie miesiące zespół EuroWarsztat prężnie działał nad nowym projektem, którego historia zaczęła się w… Holandii! Tegoroczna konferencja była więc świetną okazją do inauguracji tego właśnie przedsięwzięcia. Mając za priorytet rozwój, sieć EuroWarsztat pragnie zapewnić swoim parterom biznesowym możliwość bycia prekursorem na rynku. W związku z prężnie rozwijającym się trendem użytkowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych Alliance Automotive Group  (większościowy udziałowiec Groupauto CEE) wdrożył koncept NexDrive na rynek Polski. Nexdrive to międzynarodowa sieć pojazdów z napędami alternatywnymi, jednocześnie to pierwsza taka sieć w Polsce. Koncepcja ma za zadanie już dzisiaj w pełni przygotować, wyposażyć i wyszkolić warsztaty pod kątem serwisowania pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Do projektu zgłosiły się pierwsze EuroWarsztaty, które stawiają rozwój i innowacje na pierwszym miejscu – dzięki czemu cieszą się ugruntowaną pozycją na rynku.

Dlaczego projekt ruszył już dzisiaj?

Wielu twierdzi, że zmiany jeszcze nas nie dotyczą a na polskich drogach samochodów elektrycznych czy hybrydowych jest garstka.Od 2035 roku na mocy unijnej dyrektywy, wejdzie w życie zakaz produkcji samochodów z silnikami spalinowymi w Unii Europejskiej. Ile zatem serwisy mają czasu, aby zdobyć doświadczenie i zatrzymać klientów - przyszłych właścicieli pojazdów elektrycznych czy hybrydowych?  Zmiany, które nadejdą nie mogą nas zaskoczyć, to my musimy być na nie przygotowani. Wdrożenie koncepcji Nexdrive daje warsztatom przewagę już dzisiaj. To pakiet nieocenionych korzyści w postaci specjalistycznych szkoleń, wyposażenia i wsparcia na każdym etapie dążenia do celów.

Przyszłość zawsze stawia przed społeczeństwem duże wyzwania. Choć podjęcie wielu z nich wiąże się z dużym ryzykiem, należy wykorzystać je w ten sposób, aby stały się szansą. Wsparcie i wiedzę jaką daje w tym segmencie przynależność do stabilnej sieci jest nieocenione. EuroWarsztat niezmiennie stawia na rozwój, jakość i najnowsze technologie.

Dzięki Groupauto CEE oraz Alliance Automotive Group, której udziałowcem jest Amerykańska firma GPC, EuroWarsztat może cieszyć się silną pozycją na rynku. To gwarancja innowacyjności i wielkich możliwość finansowych oraz organizacyjnych. Wsparcie serwisów w tak dynamicznie rozwijającej się branży motoryzacyjnej to dla organizatora sieci EuroWarsztat priorytet!

Źródło: Gruopauto CEE (GACEE), organizator sieci EuroWarsztat

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę