Kolejne 700 punktów ładowania aut w Polsce dzięki współpracy DKV z Elocity

Kolejne 700 punktów ładowania aut DKV

DKV Mobility, europejska platforma B2B dla płatności i rozwiązań drogowych, rozszerza swoją sieć o ponad 700 publicznych punktów ładowania w Polsce, zarządzanych przez firmę technologiczną Elocity. Elocity i spółka zależna DKV Mobility, GreenFlux, która zarządza całą ofertą usług ładowania DKV Mobility, podpisały niedawno umowę o współpracy.

Punkty ładowania są dostępne za pośrednictwem aplikacji DKV Mobility i DKV Card +Charge.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z Elocity, ponieważ dla naszych użytkowników oznacza to to kolejne ułatwienie w korzystaniu z transportu zeroemisyjnego – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility. – Spółka Elocity dostarcza technologię dla ponad 700 najnowocześniejszych punktów ładowania zlokalizowanych w obszarach metropolitalnych, w tym w budynkach biurowych i hotelach. To sprawia, że ​​bardzo dobrze sprawdzi się dla klientów biznesowych, którzy chcą wygodnie ładować swój pojazd podczas podróży służbowej.

– Kluczem do rozwoju elektromobilności w Europie są także proste rozliczenia finansowe i zarządzanie flotą samochodów na prąd – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity. – Elocity dostarcza nowoczesne rozwiązania dla infrastruktury ładowania, które spełniają najwyższe międzynarodowe standardy. Cieszymy się, że możemy współpracować z międzynarodowymi liderami sektora, takimi jak DKV Mobility, i powiększać sieć.

W całej Europie DKV Mobility oferuje dostęp do około 344 000 punktów ładowania, do których dołączają właśnie nowe lokalizacje obsługiwane przez Elocity.

Źródło: DKV

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę