Kierunkowe klocki hamulcowe bez tajemnic – webinar Textar

Kierunkowe klocki hamulcowe bez tajemnic – webinar Textar TMD Friction/Textar
29.3.2022

Textar po raz kolejny zachęca mechaników samochodowych do poszerzania wiedzy dotyczącej prawidłowego serwisu i naprawy układów hamulcowych. Na wtorek, 5 kwietnia, należąca do TMD Friction marka zaplanowała webinar poświęcony kierunkowym klockom hamulcowym.

Kierunkowe klocki hamulcowe zostały opracowane z myślą o ograniczaniu drgań i hałasów dochodzących z układu hamulcowego, co przekłada się na zwiększenie komfortu hamowania.

Korzyści płynące ze stosowania kierunkowych klocków hamulcowych można uzyskać tylko po prawidłowym montażu tych elementów w zacisku. Tymczasem okazuje się, że wielu mechaników cały czas ma problemy z wymagającymi precyzji i skrupulatności klockami tego typu. Dlatego podczas szkolenia omówimy wszystkie aspekty dotyczące kierunkowych klocków hamulcowych, ich budowę czy zastosowanie. Będziemy też rozmawiać o tym, skąd bierze się hałas dochodzący z  układu hamulcowego i jakie są sposoby na zapobieganie mu, a także konkretnych przypadkach warsztatowych związanych z niewłaściwym montażem klocków kierunkowych

Powiązane firmy

TMD Friction

– zapowiada trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar.

Bezpłatne szkolenie online odbędzie się we wtorek, 5 kwietnia. Webinar rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 60 minut. W jego trakcie będzie czas na sesję pytań do prowadzącego spotkanie trenera. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie Textar.

Osoby, które wezmą udział w webinarze poświęconym kierunkowym klockom hamulcowym oraz zaplanowanych na późniejsze miesiące kolejnych szkoleniach technicznych Textar otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Jednocześnie Textar cały czas prowadzi w warsztatach stacjonarne szkolenia z cyklu Textar Brake Clinic. Program takiego spotkania obejmuje praktyczną wiedzę dotyczącą serwisu oraz naprawy elementów układu hamulcowego, m.in. właściwego stosowania chemii hamulcowej i poprawnego montażu kierunkowych klocków hamulcowych.

Aby zorganizować szkolenie stacjonarne Textar Brake Clinic należy skontaktować się z dystrybutorem produktów marki Textar wysłać wiadomość na adres infopl@tmdfriction.com.

Źródło:TMD Friction/TEXTAR

 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę