Kalibracja systemów wspomagania kierowcy (ADAS) od MAHLE

MAHLE
12.12.2019
Reklama
Reklama

TechPRO Digital ADAS – pierwsze na rynku cyfrowe narzędzie do kalibracji wykorzystujące zamiast tradycyjnych paneli wysokiej rozdzielczości ekran LCD. Cyfrowa korekcja wyświetlanych plansz kalibrujących eliminuje czasochłonne precyzyjne ustawienie pojazdu w odpowiedniej pozycji względem urządzenia pomiarowego i o połowę skraca czas obsługi w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do kalibracji ADAS.

Do przeprowadzenia całej procedury kalibracji wystarczy jedna osoba. Wpisujemy do oprogramowania testera TechPRO 180 (jest niezbędny do działania zestawu) odległości czujników od kół, wybieramy w aplikacji model auta oraz ustawiamy podaną przez nią wysokość. To wszystko, kalibracja przebiegnie automatycznie. W przypadku analogowych tablic, pojazd należy ustawiać w zalecanych odległościach, które w przypadku niektórych aut sięgają nawet 20 m. W wielu przypadkach uniemożliwia to warsztatowi z niewielkim metrażem wykonanie usługi – ciężko gdziekolwiek znaleźć tak dużą przestrzeń z całkowicie płaskim podłożem. DIGITAL ADAS nie wymaga takich zabiegów. Pojazd może stać nawet kilkadziesiąt centymetrów od urządzenia – po prostu wyświetli ono na ekranie odpowiednio pomniejszone tablice, symulując zadaną odległość.

Reklama

Technologia TechPRO Digital ADAS umożliwia kalibrację systemów wspomagania jazdy niemal wszystkich producentów i typów pojazdów. Urządzenie do kalibracji asystentów jazdy TechPRO Digital ADAS jako jedyne na rynku nie wymaga do przeprowadzenia kalibracji zmiany plansz testowych w zależności od kalibrowanego modelu pojazdu lub marki. Uniwersalna plansza cyfrowa pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na ustawiania tradycyjnych paneli kalibracyjnych oraz eliminuje wydatki związane z zakupem więcej niż jednego panelu.

Dzięki nieustannym aktualizacjom z TechPRO Digital ADAS można skalibrować pojazdy, które dopiero pojawią się na rynku oraz zapewniony jest dostęp do najnowszych funkcji i procedur.

Reklama

Źródło: MAHLE

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama