Jukka Moisio prezesem i dyrektorem generalnym Nokian Tyres plc

Jukka Moisio prezes dyrektor generalny Nokian Tyres plc
2.6.2020

Rada Nadzorcza Nokian Tyres powołała Jukkę Moisio na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Nokian Tyres plc od 27 maja 2020 r.

Po trzech latach kierowania firmą stanowiska te opuściła Hille Korhonen, która — poprzednio także jako członek Rady Nadzorczej — przyczyniła się do sukcesów Nokian Tyres na jej rynkach macierzystych i rozwojowych.

Jukka Moisio ma imponujące doświadczenie w kierowaniu firmami międzynarodowymi. Ostatnio pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego globalnej firmy z branży opakowań Huhtamäki Oyj. Przed przejściem do Huhtamäki Moisio był prezesem i dyrektorem generalnym Ahlstrom Oyj.

– Bardzo się cieszę, że Jukka Moisio zaczyna kierować Nokian Tyres – mówi Jukka Hienonen, przewodniczący Rady Nadzorczej Nokian Tyres. – Jukka Moisio może się poszczycić sukcesami w kierowaniu spółkami giełdowymi oraz poprawie ich sytuacji, dzięki czemu osiągają one solidne wyniki finansowe i zapewniają akcjonariuszom wysoki zwrot z inwestycji. Ma znakomitą orientację na rynkach Europy Środkowej i Ameryki Północnej, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju Nokian Tyres. Jukka Moisio wnosi odpowiednie doświadczenie i zdolności, by poprowadzić firmę ku następnej fazie jej rozwoju.

– Hille Korhonen odegrała ważną rolę w budowie pozycji Nokian Tyres: najpierw jako członek Rady Nadzorczej, a przez ostatnie trzy lata jako prezes i dyrektor generalny. Był to okres intensywnych inwestycji, w którym firma zbudowała zakład produkcyjny w USA w ramach realizacji celu podwojenia sprzedaży Nokian Tyres w Ameryce Północnej. W imieniu całej Rady pragnę podziękować Hille za przywództwo i wkład w sukcesy firmy – powiedział Hienonen.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę kierować Nokian Tyres – wspaniałą firmą oferującą świetne produkty, z cenioną marką i czołową pozycją na swoich rynkach, a także mającą wiele okazji do rozwoju. Miło mi będzie współpracować z zespołem Nokian Tyres i wspólnie osiągać sukcesy, zaopatrując dotychczasowych i nowych klientów – powiedział Jukka Moisio.  

Jukka Moisio
Rok urodzenia: 1961
Narodowość: fińska
Wykształcenie: magister ekonomii, MBA

Doświadczenie zawodowe:

  • Huhtamäki Oyj, prezes i dyrektor generalny 2008–2019
  • Ahlstrom Oyj, prezes i dyrektor generalny 2004–2008
  • Ahlstrom Oyj, różne stanowiska kierownicze 1991–2004
  • McKinsey & Company, konsultant 1989–1991

Odpowiedzialne stanowiska:
Paulig Group, członek Rady Nadzorczej 2019–
Sulapac Oy, członek Rady Nadzorczej 2019–
Atria Oyj, członek Rady Nadzorczej 2014–

Źródo: Nokian Tyres

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę