Lighting Academy – źródło wiedzy dla mechaników i kierowców

Jak wybrać żarówki Lumileds
30.3.2021

Internet to nieprzebrane pokłady informacji, dotarcie do właściwych nie byłoby możliwe bez pomocy wyszukiwarki. Dostarczane na tej podstawie dane analityczne pozycjonują najpopularniejsze zapytania, na przykład o żarówki samochodowe. Lumileds, właściciel marki Philips i Narva, buduje na ich podstawie nową platformę komunikacji – Lighting Academy.

Strona internetowa to podstawowa wizytówka firmy, która często jest pierwszym miejscem do szukania informacji o jej produktach. Zazwyczaj jednak ogranicza się do suchych danych technicznych, w zakresie niegdysiejszych katalogów drukowanych. W dobie multimediów to już nie wystarcza. Przewaga rośnie po stronie materiałów poradnikowych, opartych na konkretnych przykładach, zastosowaniach bądź doświadczeniach. Ich nośnikiem najczęściej są blogi, w których ważną rolę odrywają treści wizualne – zdjęcia i wideo. Autorami zaś z reguły są sami użytkownicy, ale po to narzędzie komunikacji sięgają również i producenci.

Powiązane firmy

Lumileds Poland S.A.

– Marka Philips to między innymi ponad stuletnia historia tworzenia źródeł oświetlenia pojazdów. Zbierane przez ten czas doświadczenia procentują w pracach nad kolejnymi produktami, ale też stanowią ogromną bazę wiedzy. Zawsze staramy się nią dzielić, a dziś najlepszym do tego miejscem jest internet. Stąd pomysł na zbudowanie platformy Lighting Academy. Jest ona niezależna od strony firmowej, co pozwoli na szersze ujęcie zagadnień związanych z widocznością i bezpieczeństwem na drodze – mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

Platforma dostępna jest pod adresem lightingacademy.eu. Bez żadnych ograniczeń mogą z niej korzystać zarówno osoby zawodowo związane z branżą motoryzacyjną, jak i kierowcy – także motocykli, pojazdów ciężarowych i autobusów oraz maszyn rolniczych i budowlanych. W poszczególnych zakładkach strony znajdują się różnorodne informacje o żarówkach halogenowych, lampach ksenonowych oraz ultranowoczesnym źródle światła, czyli retrofitacji LED. Nie zabrakło też siostrzanej marki Narva.

Philips to także seria lamp roboczych wykorzystywanych między innymi w warsztatach i serwisach. Zarówno w drobnych pracach, mechanice i elektryce, jak też blacharstwie i lakiernictwie. Wszystkie oparte są na wysokowydajnych diodach LED, których producentem jest właściciel marki, globalny koncern Lumileds. To kolejny obszar know-how, który wykorzystywany jest w publikacjach Lighting Academy.

Dużą wartością platformy jest integracja w jednym miejscu materiałów przygotowanych przez znane i lubiane osoby. To między innymi filmy Gosi Rdest, Adama Klimka czy Zachara Zawadzkiego, pokazujące wykorzystanie poszczególnych produktów Philips w praktyce – w warsztacie, na torze czy w ruchu ulicznym.

– Część internautów obawia się, że podczas korzystania z internetu tzw. ciasteczka dostarczają nadmiaru informacji o ich aktywności. Tak naprawdę jest to zapis poszukiwanych informacji, dzięki narzędziom analitycznym możemy je poznać, a tym samym dopasować publikowane treści. Korzyść jest obopólna, ale jesteśmy też otwarci na bezpośredni kontakt, udzielane opinie i zadawane pytania, na przykład poprzez nasze profile w social mediach – dodaje Wioletta Pasionek z Lumileds Poland.

Platforma lightingacademy.eu nieprzypadkowo ma domenę paneuropejską. Polska jest pomysłodawcą i pierwszym krajem, w którym projekt został wdrożony, ale w planach są prace nad wersjami dla kolejnych wersji językowych. To również zaprocentuje w przygotowywanych treściach, które znajdą odzwierciedlenie zarówno w tematyce regionalnej jak i uniwersalnej.

Źródło: Lumileds

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę