Jak obecna sytuacja rynkowa wpływa na sektor części zamiennych?

Auto Partner
20.5.2019

O perspektywach rozwoju rynku części zamiennych, zwłaszcza w kontekście najważniejszych trendów, jakie obecnie obserwujemy w branży motoryzacyjnej, opowiada Piotra Janty, członek zarządu Auto Partner SA.

W bieżącym roku spodziewamy się utrzymania pozytywnych tendencji rynkowych i umacniania pozycji sektora automotive w Europie. Dobre otoczenie rynkowe w Polsce, stopniowo rosnące dochody Polaków, rekordowo niskie bezrobocie sprzyjają naszej branży. Rosnąca siła nabywcza i coraz większe zakupy firm przekładają się na wzrost liczby rejestrowanych samochodów.

Reklama

Dodatkowo pozytywny wpływ na sprzedaż aut i tym samym części samochodowych mogą mieć zapowiadane przez rząd propozycje fiskalne, w tym rozszerzenie programu 500+. Widzimy także wyzwania stojące przed branżą, od blisko 2 lat podobne, czyli przede wszystkim deficyt siły roboczej i zmiany cen paliw.

Pojazdy z napędami hybrydowymi i elektrycznymi, choć liczba ich rejestracji dynamicznie rośnie, wciąż stanowią niewielki udział w łącznej sprzedaży samochodów na rynku europejskim. Duża część naszej oferty to produkty wykorzystywane również w pojazdach o alternatywnych napędach. Stale obserwujemy rynek, trendy, również argumenty za i przeciw hybrydom czy „elektrykom”. Dostosowujemy się do potrzeb klientów. Samochody z silnikami spalinowymi, jeszcze długo będą stanowiły zdecydowaną większość na polskich drogach.

Powiązane firmy

Reklama

Grupa Auto Partner eksportuje części samochodowe do kilkunastu krajów europejskich. Wielka Brytania nie jest naszym rynkiem sprzedaży, więc ewentualny Brexit nie wpłynie bezpośrednio na naszą działalność.

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę