IVECO eDaily zdobywa nagrodę Fleet Derby

IVECO eDaily zdobywa nagrodę Fleet Derby IVECO

W pełni elektryczny pojazd dostawczy IVECO eDaily zwyciężył w kategorii "Samochody dostawcze - samochód elektryczny o DMC do 3,5 t" w 13. edycji plebiscytu flotowego Fleet Derby.

IVECO eDaily został doceniony przez profesjonalistów branży flotowej w Polsce, zdobywając największą liczbę głosów w swojej kategorii w plebiscycie Fleet Derby.

IVECO

Ten wyjątkowy pojazd jest elektrycznym odpowiednikiem popularnego i najbardziej wytrzymałego spośród lekkich pojazdów użytkowych modelu Daily. eDaily oferuje te same imponujące możliwości i wszechstronność przy zerowej emisji spalin. Dzięki mocnej ramowej konstrukcji podwozia, w pełni elektryczny IVECO eDaily może bezkonkurencyjnie ciągnąć przyczepę do 3,5 tony i przewozić ładunki do 4 ton. Innowacyjna modułowa konfiguracja z jednym, dwoma, trzema, a teraz także czterema akumulatorami (dostępnymi w przypadku podwozia z kabiną o DMC 7,2 tony i rozstawie osi 5100 mm) pozwala idealnie zbalansować wymagania dotyczące ładowności i zasięgu, który może wynosić nawet do 400 km w warunkach miejskich. Wymienny charakter akumulatora zapewnia najwyższą elastyczność floty w przypadku zmiany roli pojazdu. eDaily, zachowując DNA IVECO Daily i dodając imponujące osiągi w wersji elektrycznej, umożliwia większej liczbie operatorów elektryfikację floty.

Przełomową cechą eDaily jest także moc przystawki mocy (ePTO). Jako jedyny elektryczny pojazd dostawczy dostępny obecnie w sprzedaży, eDaily oferuje moc przystawki do 50 kW. Dzięki temu możliwości zabudowy oraz montażu różnorodnego sprzętu jeszcze bardziej się poszerzają.

Plebiscyt Fleet Derby jest dedykowany dostawcom rynkowym oraz jego odbiorcom. Celem plebiscytu jest prezentacja i promocja produktów i usług dostępnych w ofercie rynkowej, które kształtują rynek i mają realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej i flotowej. Plebiscyt jest uznaną i prestiżową marką na polskim rynku. Głosowanie odbywa się online, a głosy oddają głównie profesjonaliści branży flotowej.

Źródło: IVECO

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę