IVECO S-Way zdobywa prestiżową nagrodę Red Dot Award 2024

IVECO S-Way zdobywa zdobył nagrodę Red Dot Award 2024 Iveco

IVECO S-Way otrzymał prestiżową nagrodę Red Dot Award: Product Design 2024. Red Dot Award, jeden z największych na świecie konkursów wzornictwa, stał się jednym z najbardziej pożądanych wyróżnień, przyznawanym przez jury składające się z około 40 międzynarodowych ekspertów, którzy spotykają rokrocznie, aby zidentyfikować najlepsze produkty roku.

Przy podejmowaniu decyzji sędziowie biorą pod uwagę funkcjonalność produktu, jego estetykę, łatwość użytkowania, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność. W tym roku jury uhonorowało nagrodą IVECO S-Way roku modelowego 2024 za jakość jego projektu, w szczególności zwracając uwagę na to, że „możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta podkreśla wartość premium tej ciężarówki, a staranny projekt deski rozdzielczej jest niezwykle przekonujący".

Cieszymy się, że jury Red Dot Award doceniło nasz zorientowany na klienta projekt, który odzwierciedla najwyższą jakość IVECO S-Way i skutecznie łączy estetykę, funkcjonalność i innowacyjność – mówi Marco Armigliato, Head of Industrial Design, Iveco Group. – Przy projektowaniu przedniego grilla skupiliśmy się na zapewnieniu wrażenia premium i w pełni konfigurowalnej kombinacji kolorów, aby dać naszym klientom możliwość spersonalizowania pojazdu w taki sposób, aby dopasować go do tożsamości ich floty. Wewnątrz kabiny projekt przestrzeni kierowcy i przestrzeni mieszkalnej został ukształtowany przez kierowcę, jego potrzeby i działania. Każdy element deski rozdzielczej został dokładnie przeanalizowany. Na przykład projekt graficzny cyfrowego kokpitu został opracowany w celu zapewnienia najlepszej równowagi między najnowocześniejszą estetyką a optymalną czytelnością.

Iveco S-Way z nagrodą Red Dot Award 2024 IVECO

Nagrodzony IVECO S-Way, który swoją światową premierę miał w listopadzie 2023 r., został „zaprojektowany i zbudowany wokół klienta”. Wnętrze kabiny zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu doskonałych wrażeń na pokładzie, charakteryzując się świetną ergonomią, konfigurowalną deską rozdzielczą z wyborem materiałów i kolorów oraz w pełni cyfrowym kokpitem z zestawem wskaźników TFT, systemem informacyjno-rozrywkowym Infotainment i systemem kamer zastępującym lusterka. Stylistyka nadwozia łączy styl z funkcjonalnością, oferując szereg funkcji, w tym konfigurowalną 3-częściową osłonę chłodnicy. Uzupełnieniem samego IVECO S-Way jest ekosystem usług zapewniających dyspozycyjność i wydajność pojazdu, bezpieczeństwo kierowcy i ochronę środowiska.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 24 czerwca w Red Dot Museum w Essen w Niemczech. IVECO S-Way zostanie zaprezentowany w Red Dot Design Yearbook oraz na stronie internetowej Red Dot Awards. Jego projekt zostanie również zaprezentowany na wystawie w Red Dot Design Museum Essen.

Źródło: Iveco
 

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę