Tenneco dostarcza technologię inteligentnego zawieszenia Monroe do nowego elektrycznego SUV-a

Inteligentne zawieszenia Monroe do elektrycznego SUV-a DRiV – Tenneco
10.5.2022

BMW iX3, pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiego producenta, będzie opcjonalnie wyposażony w bezstopniowe zawieszenie półaktywne z zaworem zewnętrznym (CVSAe) firmy Tenneco. Nowy SUV to pierwszy z 13 samochodów elektrycznych BMW nowej generacji, które zostaną wprowadzone na rynek do 2023 roku.

iX3 pozwala właścicielom cieszyć się jazdą praktycznie w każdych warunkach. Zawieszenie CVSAe, należące do grupy produktów inteligentnego zawieszenie – Monroe Intelligent Suspension, wyczuwa i dostosowuje się do zmieniających się warunków drogowych i jazdy za pomocą czterech elektronicznie sterowanych amortyzatorów. Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) przetwarza różne sygnały wejściowe z czujników i steruje zaworem elektronicznym w każdym amortyzatorze.

bezstopniowe zawieszenie półaktywne z zaworem zewnętrznym (CVSAe) firmy Tenneco

Kierowca może wybrać preferowany tryb jazdy – komfortowy lub sportowy, aby uzyskać pożądane prowadzenie i właściwości jezdne. System ten jest obecnie stosowany w ponad 40 popularnych modelach pojazdów.

Technologia CVSAe zwiększa również możliwości regulacji siły tłumienia w pojazdach wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe. Ta dodatkowa waga akumulatora może zwiększyć moment bezwładności i inne obciążenia dynamiczne w różnych sytuacjach drogowych. Półaktywne zawieszenie CVSAe automatycznie zwiększa siłę tłumienia, zwiększając kontrolę nad ruchami pojazdu i zachowując jednocześnie wyjątkowy komfort jazdy.

– Technologia CVSAe jest coraz chętniej wykorzystywana czołowych producentów samochodów i ich klientów, ponieważ zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy w praktycznie każdej sytuacji – powiedział Henrik Johansson, wiceprezes i dyrektor generalny Advanced Suspension Technologies, Tenneco.

Aby dowiedzieć się więcej o technologii zawieszenia CVSAe i innych technologiach inteligentnego zawieszenia Monroe, odwiedź www.monroeintelligentsuspension.com oraz https://eu.monroe.com/pl-pl.

Źródło: DRiV – Tenneco

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę