Inauguracja kampanii: Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo

Inauguracja kampanii: Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo Policja.pl

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan reflektorów pojazdów oraz podkreślenie tego, jaki jest wpływ oświetlenia na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym. W ramach przedsięwzięcia kierowcy w całej Polsce będą mogli bezpłatnie zweryfikować, czy wszystkie lampy w samochodzie działają poprawnie.  

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytut Transportu Samochodowego zapraszają na inaugurację ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła-Nasze bezpieczeństwo”:  wydarzenie odbędzie się 19 października 2023 r. (czwartek), o godz. 10.30, przy ul. Jagiellońskiej 80, w Warszawie (w budynku ciemni w głębi kompleksu ITS). 

Kampania pokazuje, jaki wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają jakość i stan oświetlenia pojazdów.  W ramach akcji w wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach.

Warto pamiętać, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Ma to szczególne znaczenie w warunkach jesienno-zimowych.

Na stronie internetowej Policji będzie opublikowany wykaz stacji diagnostycznych w całej Polsce, które wezmą udział w kampanii. Wykaz można znaleźć także na stronach partnerów kampanii.

Źródło: Policja.pl

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę