HP wprowadza materiał polipropylenowy do motoryzacji

HP wprowadza materiał polipropylenowy do motoryzacji
24.6.2020

Nowy materiał polipropylenowy HP 3D High Reusability PP, stworzony dzięki technologiom BASF, to wszechstronne, wytrzymałe i odporne na działanie substancji chemicznychi tworzywo, które zostało dopuszczone do użytku w produkcyjnych systemach druku 3D HP. Jest przeznaczone dla klientów z sektora motoryzacyjnego, wyrobów konsumenckich, przemysłowego i medycznego, którzy poszukują optymalnej równowagi pomiędzy wydajnością a kosztami produkcji.

Firma HP ogłosiła również nawiązanie współpracy z firmą Oechsler, światowym liderem w zakresie projektowania i produkcji, w celu opracowania zastosowań zarówno dla nowego polipropylenu, jak i rozszerzenia oferty materiałów HP.

Reakcja na kryzys związany z pandemią to punkt zwrotny dla całej branży. Firma HP i jej partnerzy wydrukowali ponad 3,3 mln części, aby zrekompensować braki w dostawach, umożliwić lokalną produkcję, a także wspomóc pracowników służby zdrowia, działających na pierwszej linii frontu walki z wirusem  – powiedział Ramon Pastor, tymczasowy prezes działu druku 3D i produkcji cyfrowej w HP – Próbując odnaleźć właściwą drogę w tej nowej rzeczywistości, kontynuujemy realizację naszej strategii oraz wprowadzamy nowe, innowacyjne materiały i rozwiązania w zakresie druku 3D, a także nawiązujemy partnerstwa, aby pomóc naszym klientom w ponownym uruchomieniu produkcji i dostarczaniu przełomowych innowacji dla światowego przemysłu.

Polipropylen w motoryzacji

Nowy materiał polipropylenowy HP 3D High Reusability PP, stworzony dzięki technologiom BASF, oferuje klientom te same właściwości, co powszechnie stosowane tworzywa polipropylenowe wykorzystywane w technologii wtryskowej, których zastosowania są niemal nieograniczone. Dzięki odporności na działanie substancji chemicznych, niskiej absorpcji wilgoci i długotrwałej wytrzymałości polipropylen jest idealny do produkcji rur, systemów przewodzenia płynów oraz pojemników. Producenci samochodów będą mogli na przykład wykorzystać ten sam materiał polipropylenowy do tworzenia prototypów i produkcji części końcowych montowanych na zewnątrz i wewnątrz pojazdu, a także pod maską samochodu. 

Nowy materiał polipropylenowy, opracowany na potrzeby drukarek HP Jet Fusion 3D Serii 5200, oferuje wysoką wydajność i minimalizuje ilość odpadów wytwarzanych w trakcie produkcji przemysłowej. Oprócz bezprecedensowej ekonomii użytkowania i wydajności pozwala na ograniczenie ilości odpadówi dzięki możliwości ponownego wykorzystania pozostałego proszku nawet do 100%.

HP pracuje nad zupełnie nowymi zastosowaniami dla materiału polipropylenowego wspólnie ze swoimi partnerami, dostawcami części i klientami.

Źródło: HP

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę