HERKULES Auto-Technika Warsztatowa obchodzi 30-lecie istnienia

HERKULES Auto-Technika Warsztatowa 30 lat na rynku Herkules

Firma HERKULES Auto-Technika Warsztatowa powstała w 1993 roku w Bydgoszczy. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Białych Błotach k. Bydgoszczy. Twórcami HERKULESA byli pracownicy działu konstrukcyjno-technologicznego, znanej bydgoskiej firmy PRECYZJA, producenta urządzeń diagnostycznych i pomiarowych. 
 

Od 2006 roku HERKULES prowadzony jest przez Bogusława Raatza. W pierwszym okresie działalności dominowała produkcja urządzeń do napraw i pomiarów karoserii samochodowych. Od roku 2006 r. rozpoczęła się ścisła współpraca z dynamicznie rozwijającą się francuską firmą GYS, która jest znaną na świecie marką w dziale produkcji urządzeń do zgrzewania, lutospawania i usuwania uszkodzeń karoserii. W tym samym roku rozpoczęła się kooperacja z niemiecką firmą EZ DENT SYSTEM, producentem systemów do napraw panelowych.

Aktualnie HERKULES wytwarza wiele urządzeń dla serwisów samochodowych oraz dystrybuuje towary importowane od znanych na świecie producentów. Ważną częścią działalności firmy, jest także produkcja urządzeń przeznaczonych dla serwisów pojazdów użytkowych, HERKULES TRUCK. HERKULES jest wyłącznym dostawcą tych urządzeń do największej sieci dilerów i warsztatów pojazdów użytkowych DBK GROUP. 

Firma z Białych Błot od kilku lat eksportuje swoje systemy napraw pojazdów użytkowych do krajów położonych na różnych kontynentach: od Europy po Azję.

Poza wyposażeniem serwisów samochodowych, HERKULES jest również dostawcą technologii oraz producentem oprzyrządowania dla linii produkcyjnych niemieckich firmy MAN, KNOTT oraz polskiego producenta autobusów, SOLARIS. Od 2015 r. HERKULES ściśle współpracował przy tworzeniu sieci naprawczej organizowanej przez międzynarodową firmę INNOVATION GROUP. Od 2014 r. firma HERKULES Auto-Technika Warsztatowa posiada nowe logo.

Historia firmy HERKULES Auto-Technika Warsztatowa:

1993 – rozpoczęcie działalności,
1993 – pierwszy system pomiarowy – HERKULES 4000,
1994 – pierwsza rama blacharska – HERKULES 1200,
1995 – system do napraw użytkowych – TRUCK SYSTEM,
1997 – komputerowy system pomiarowy – MASTER LINER,
2006 – start współpracy z GYS, EZ DENT,
2011 – pierwsze urządzenia na linie produkcyjne pojazdów,
2015 – współpraca przy organizacji sieci naprawczej – INNOVATION GROUP,
2016 – system pomiarowy do pojazdów użytkowych – TRUCK EXAM i RAM EXAM,
2022 – nowy system do naprawy pojazdów użytkowych – TRUCK HYBRID.

Źródło: HERKULES
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę