Hella kupuje sklep internetowy iParts

12.10.2016

Firma Hella dokonała akwizycji jednego z największych sklepów internetowych z częściami samochodowymi w Polsce.

Spółka HELLA KGaA Hueck & Co. rozszerza działalność e-commerce w branży dystrybucji części zamiennych. Dzięki akwizycji iParts - polskiego dystrybutora online części samochodowych, HELLA zamierza umocnić aktywność w sektorze e-commerce i przyspieszyć w nim przyszłą ekspansję skupiając się na regionie północnej i wschodniej Europy.

- Akwizycja iParts daje nam dostęp do skutecznej i bardzo atrakcyjnej platformy sprzedaży części zamiennych do samochodów - komentuje dr Rolf Breidenbach, prezes zarządu HELLA. - To ważny krok w przyszłość, ponieważ internet będzie wciąż zyskiwał coraz większe znaczenie jako kanał dystrybucji rynku aftermarket.

Warszawski iParts jest największym internetowym dystrybutorem części samochodowych w Polsce. Założony sześć lat temu strat-up oferuje obecnie w swoim sklepie online www.iParts.pl ponad dwa miliony części samochodowych i posiada ponad 150 000 zarejestrowanych użytkowników ciesząc się ponad pół milionem odwiedzin miesięcznie.

Reklama

- Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do partnerstwa z grupą HELLA i przekonani, że współpraca ta pomoże nam trwale umocnić pozycję lidera i kontynuować szybki wzrost na rynku polskim. Wierzymy, że wspólnie będziemy mogli zaoferować naszym Klientom jeszcze wyższy poziom obsługi i umocnić relacje z dotychczasowymi partnerami i dostawcami - mówi współzałożyciel iParts, Piotr Wrześniewski.

HELLA jest obecna w polskim handlu internetowym od roku 2015 pod marką UCANDO. Akwizycja iParts ma umożliwić wykorzystanie istniejących synergii technologicznych i przyspieszenie przyszłego wzrostu w obszarze e-commerce. Obie silne marki internetowe UCANDO oraz iParts będą istnieć równolegle, umożliwiając precyzyjne kierowanie oferty do różnych segmentów klientów i rozszerzając swój zasięg

Reklama

Źródło: Hella

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę