Grupa MTP organizuje targi i wspiera Ukrainę!

Grupa MTP organizuje targi i wspiera Ukrainę! Grupa MTP
4.4.2022

Grupa MTP, podobnie jak inni przedstawiciele branży targowej, włączyła się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Przestrzeń targowa została zagospodarowana w najbardziej optymalny sposób, aby zapewnić realizację wiosennego programu wystawienniczego w tym bardzo wyczekanych Targów Techniki Motoryzacyjnej, które po 4 latach ponownie pojawią się w Poznaniu.

Obecnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 4 funkcjonuje centralny magazyn pomocy dla uchodźców. Przyjmuje on i dystrybuuje żywność, odzież i środki higieniczne, niezbędne dla przybywających z objętej działaniami wojennymi uchodźców. Za jego koordynację odpowiadają Caritas Poznań, Fundacji In_Spire, Grupa MTP, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Miasto Poznań. Z kolei w jednym z holi wejściowych Międzynarodowych Targów Poznańskich działa Punkt Obsługi Uchodźców. Zgłaszający się obywatele Ukrainy otrzymują tam pierwsze wsparcie: pomoc medyczną, posiłek, niezbędne informacje i opiekę prawną.

– Teren targów poznańskich to ponad 150 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, dlatego w razie potrzeby nie tylko jesteśmy w stanie uruchomić dodatkowe przestrzenie dedykowane potrzebującym, ale przede wszystkim w żaden sposób nie zakłóca to organizacji wydarzeń z naszego kalendarza. Przygotowania do organizacji zbliżających się targów i konferencji przebiegają zgodnie z planem. Wraz z końcem marca zostanie zamknięty funkcjonujący na naszym terenie szpital tymczasowy, co dodatkowo zwiększy dostępność naszej infrastruktury – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

W wiosennym programie Grupy MTP zaplanowano m.in. Targi Techniki Motoryzacyjnej, Poznań Motor Show, International Mobility Congress MOVE, Międzynarodowe Targi Energetyki ExpoPower, Impact’22 czy debiutujące w tym roku Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2 Poland. W maju Międzynarodowe Targi Poznańskie staną się również areną spotkań w ramach Europejskiego Kongresu UFI.

TTM – Cała branża technologii motoryzacyjnej w jednym miejscu!

W dniach 7–10 kwietnia 2022 r. pasjonaci motoryzacji będą mieli okazję spotkać się podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Nasi wystawcy i partnerzy przygotowali szereg nowości i premier rynkowych. Przestrzeń targową wypełni jak zawsze najnowsza oferta, technologie, sprzęt, elementy wyposażenia warsztatów, stacji obsługi pojazdów, myjni, stacji benzynowych oraz nowoczesne rozwiązania dla profesjonalistów!

Motoryzacja stawia na młode pokolenie! Już po raz 28 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej przeznaczony dla uczniów szkół samochodowych. To cykliczne wydarzenie, które przyciąga ogromne rzesze młodzieży jest organizowane przez Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej z Zespołem Szkół Samochodowych w Gdańsku. Turniej podzielony jest na 2 etapy: teoretyczny i praktyczny. Na uczestników czekają liczne wykłady i szkolenie, dzięki którym uczniowie sprawnie radzą sobie podczas finałowych praktycznych zadań. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła około 800 uczniów, co potwierdza prestiż wydarzenia. Dodatkowym atutem są atrakcyjne nagrody pieniężne. Finał turnieju 7 kwietnia 2022 r.

Tradycyjnie podczas targów TTM odbędzie się „Żywy Warsztat”. To interaktywna ekspozycja przygotowana przez magazyn „Nowoczesny Warsztat” i Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. Wśród zaproszonych gości znajdują się eksperci i przedstawiciele firm branży motoryzacyjnej. To również okazja aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności poprzez możliwość samodzielnego testowania umiejętności naprawczych i serwisowych.

Na ekspertów sztuki serwisowej czeka XI Ogólnopolski Mistrzostwa Mechaników, w tym roku uczestnicy będą walczyć o podium w sześciu kategoriach:

  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Mechanik Motocyklowy – nowa kategoria dodana do konkursu w tym roku

W obecnej edycji główny nacisk zostanie położony na aktywne podejście do serwisu i profesjonalną obsługę klienta. Celem organizatorów jest przekonanie zarówno młodych jak i doświadczonych mechaników samochodowych do wdrożenia standardu wykonywanych czynności przy okazji drobnych prac serwisowych jak np. cykliczna wymiana oleju, filtrów itp.

Przed nami 4 dni branżowych emocji i możliwości bezpośredniego kontaktu z ekspertami i przedstawicielami czołowych marek branży motoryzacyjnej.

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z Poznań Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 7-10 kwietnia 2022 r.

Źródło: Grupa MTP

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę