Grupa AUTO PARTNER zwiększa powierzchnię magazynową

Grupa AUTO PARTNER zwiększa powierzchnię magazynową Auto Partner
16.11.2020

Grupa Auto Partner, jeden z największych na rynku polskim dystrybutorów części samochodowych wraz z dynamicznym rozwojem skali działania na rynku europejskim zdecydował o rozbudowie powierzchni magazynowej w ramach hubu w Pruszkowie. Wynajmowana  powierzchnia zostanie zwiększona o ponad 4,3 tys. m2 czyli do blisko 13 tys. m2.

Przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na 1 kwietnia 2021 roku. Auto Partner podpisał umowę dotyczącą zwiększenia powierzchni z  MLP Group S.A., jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo- produkcyjnych zarządzającym MLP Pruszków II.  

Reklama

Obecnie magazyn Auto Partner w Pruszkowie ma 8,5 tys. m2 i zaopatruje 34 filie Grupy (spośród 90 istniejących)  oraz 4 przedstawicielstwa zagraniczne: Litwę, Łotwę, Estonię i Finlandię. Około 3,8 tys. m2 zostanie przeznaczona na cele magazynowe, a kolejne 490 m2 stanowić będzie część biurowo-socjalna.

– Wraz z dynamicznym wzrostem skali działania zdecydowaliśmy się na rozbudowę powierzchni magazynowej w Pruszkowie z 8,5 tys. do blisko 13 tys. m2. Dziś w Grupie mamy łącznie ponad 100 tys. mkw. powierzchni magazynowej. MLP Group tworzy nowoczesną przestrzeń magazynową świetnie dopasowaną do naszych potrzeb. Od lat współpracujemy korzystając z parków MLP. Magazyn w Pruszkowie działa od 2017 roku i wspiera naszą dystrybucję  w kraju jak i za granicą – mówi Tomasz Suszyński, Dyrektor Logistyki Auto Partner S.A.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Auto Partner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę