Goodyear i TDK będą wspólnie rozwijać technologie inteligentnych opon

Goodyear i TDK będą rozwijać technologie inteligentnych opon Goodyear

Firmy Goodyear oraz TDK Corporation połączyły siły, aby wspólnie pracować nad rozwojem innowacyjnego systemu czujników i technologii powiązanych do zastosowania w oponach i ekosystemach pojazdów. To partnerstwo, łączące kompetencje TDK w dziedzinie oprogramowania i elektroniki z doświadczeniem Goodyear w produkcji opon i inteligentnych rozwiązań, ma na celu stworzenie innowacyjnych produktów spełniających rosnące wymagania technologiczne sektora motoryzacyjnego. 

Partnerstwo z takimi organizacjami jak TDK jest kluczowe dla wprowadzania innowacji w dziedzinie inteligencji opon. Ich doświadczenie w dziedzinie czujników i elektroniki będzie miało zasadnicze znaczenie dla maksymalizacji potencjału opon – powiedział Chris Helsel, starszy wiceprezes Goodyear ds. operacji globalnych i dyrektor ds. technologii.Dążymy do przyszłości, gdzie pojazdy będą inteligentniejsze, bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone. Współpraca taka jak nasza ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia tych celów.

Obie firmy prowadzą już badania rynkowe i sprawdzają możliwości techniczne, dążąc do opracowania rozwiązania dostarczającego praktycznych informacji, które poprawią wydajność, bezpieczeństwo i osiągi pojazdów. 

Dynamiczny rozwój technologii motoryzacyjnych wymaga coraz większej ilości danych pozyskiwanych w czasie rzeczywistym – od drogi, przez oponę, po pojazd. Nasz sojusz przyspieszy rozwój technologii i ułatwi klientom dostęp do wysokowydajnych technologii czujników. Cieszymy się na współpracę z Goodyear, liderem w branży motoryzacyjnej – stwierdził Jim Tran, dyrektor generalny TDK Corporation na obie Ameryki i zastępca dyrektora ds. technologii i własności intelektualnej.

Współpraca Goodyear i TDK została ogłoszona podczas targów CES 2024.

Więcej informacji na temat obecności Goodyear na targach CES 2024 można znaleźć na stronie https://www.goodyear.com/en_US/ces-2024.html. 

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę