Goodman zwiększa powierzchnię magazynową przy rosnącym porcie w Gdańsku

Goodman
23.6.2017

Goodman, wiodący globalny deweloper powierzchni logistycznych, oddał do użytku drugi magazyn w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL), zwiększając jego powierzchnię do 88 tys. m2 w odpowiedzi na silny popyt ze strony klientów.

Drugi budynek magazynowy w Pomorskim Centrum Logistycznym o łącznej powierzchni 36 700 m2 pozwala klientom z branży logistycznej skorzystać z wyjątkowej lokalizacji PCL tuż przy terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku. Magazyn został już w 95% wynajęty sześciu firmom z branży logistycznej, w tym największemu najemcy – firmie Omega Pilzno. W magazynie pozostaje do natychmiastowego wynajęcia 3500 m2 nowoczesnej powierzchni logistycznej.

Reklama

– Operator logistyczny jakim jest Omega Pilzno od lat oferuje swoim klientom usługę transportu intermodalnego w ramach Oddziału Logistyki Morskiej w Gdyni. Umiejscowienie nowego magazynu w sąsiedztwie portu i terminalu głębokowodnego DCT dopełni naszą kompleksową ofertę usług logistycznych. Dodatkowo, pozwoli na sprawną i szybką obsługę celną – powiedział Adam Godawski, wiceprezes zarządu Omega Pilzno.

Trzeci budynek PCL z pozwoleniem na budowę

Reklama

Port w Gdańsku odnotowuje dynamiczny wzrost przeładunków, które podwoiły się w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Goodman odpowiada na niesłabnący popyt ze strony klientów, przygotowując się do wybudowania trzeciego magazynu w PCL. Uzyskano już wszystkie niezbędne pozwolenia na budowę magazynu o powierzchni 36 000 m2.

Goodman dostarczył klientom w Polsce już ponad milion m2 powierzchni logistycznych, a Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to flagowa inwestycja Goodmana w Polsce. Po ukończeniu będzie to największe centrum logistyczne w kraju, które będzie mogło zaoferować nawet do 500 000 m2 powierzchni magazynowej i produkcyjnej wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi. PCL oferuje łatwy dostęp do terminalu DCT, a także znakomite połączenia drogowe, umożliwiając klientom skorzystanie z ułatwień w ramach tzw. „port-centric logistics”. Trasa Sucharskiego i Południowa Obwodnica Gdańska łączą centrum z autostradą A1 prowadzącą na południe Polski, a także drogami ekspresowymi S7 do Warszawy oraz S6 do Szczecina i dalej w kierunku Niemiec. W odległości zaledwie 23 kilometrów od PCL znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, trzecie co do wielkości lotnisko w Polsce obsługujące zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia.

Źródło: Informacja prasowa Goodman

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę