Firma Delphi Technologies Aftermarket ogłasza globalny program energoelektroniki dla szybko rozwijającego się rynku pojazdów zelektryfikowanych

globalny program energoelektroniki  Delphi Technologies BorgWarner
8.9.2021

BorgWarner, światowy lider w dostarczaniu innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności dla rynku motoryzacyjnego, wprowadza nowe technologie na rynek części zamiennych w ramach globalnego programu energoelektroniki dla pojazdów zelektryfikowanych.

 

  • W ofercie energoelektroniki Delphi Technologies znajdują się części zamienne o wydajności zgodnej ze standardem OE
  • Urządzenia do zasilania pojazdów zapewniają elastyczność i mobilność w kwestii ładowania
  • BorgWarner oferuje kompleksowe szkolenia podnoszące umiejętności w zakresie nowych technologii

Powiązane firmy

Nowoczesna oferta produktów firmy korzysta ze strategicznych inwestycji biznesowych BorgWarner, aby globalnie rozszerzyć swoje możliwości w zakresie elektryfikacji, umożliwiając klientom rynku części zamiennych dostęp do produktów o jakości oryginalnego wyposażenia (OE), takich jak falowniki i konwentery DC/DC, moduły falownika trakcyjnego oraz ładowarki pokładowe.

Firma oferuje innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie, w ramach którego zapewnia dostęp do urządzeń do ładowania, dostęp do szkoleń prowadzonych przez specjalistów, zaawansowanego wsparcia technicznego oraz tradycyjnych części zamiennych, aby jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom obsługę tego szybko rozwijającego się rynku i i naprawę pojazdów zelektryfikowanych.

– Ruch w kierunku zrównoważonego rozwoju nie wynika wyłącznie z rządowych inicjatyw dotyczących sprzedaży wyłącznie pojazdów bezemisyjnych na całym świecie – stwierdził Alex Ashmore, prezes i główny dyrektor w BorgWarner Aftermarket. – Mamy teraz dowód na to, że konsumenci również chcą bardziej ekologicznej mobilności, ponieważ w ubiegłym roku pomimo pandemii odnotowano 43-procentowy wzrost światowej sprzedaży pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym oraz pojazdów hybrydowych typu plug-in. Wszystkie te pojazdy wykorzystują energoelektronikę do poruszania się, a rynek części zamiennych będzie potrzebował dostępu do komponentów, by rozwijać się wraz z tym segmentem.

Wydajność produktów zgodna ze standardem OE dla zelektryfikowanego rynku części zamiennych

Innowacyjne podejście firmy do inwestycji w energoelektronikę pomogło  klientom firmy spełnić rosnące wymagania w zakresie emisji spalin i zużycia paliwa, a także przyczyniło się do wzrostu akceptacji konsumentów dla pojazdów zelektryfikowanych. Do zróżnicowanego zestawu rozwiązań OE firmy BorgWarner należą falowniki i zintegrowane konwertery DC/DC (CIDD), moduły falownika trakcyjnego (TPIM) oraz ładowarki pokładowe.

Części te zapewniają najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem gęstości mocy, rozmiaru i wagi, a także prowadzą do istotnego obniżenia kosztów. Firma, która jest już obecna na platformach wielu globalnych producentów pojazdów, będzie kontynuować wyścig w kierunku elektryfikacji na rynku części zamiennych, oferując te same komponenty na potrzeby napraw zgodnie ze standardami OE.

Elastyczne i przenośne urządzenie do ładowania

Firma Delphi Technologies rozwiewa obawy konsumentów co do zasięgu pojazdu, oferując innowacyjne, niedrogie, wielofunkcyjne urządzenie do ładowania, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. Ładowarkę do pojazdów elektrycznych (tryb 2), za którą stoi doświadczenie w produkcji seryjnej dla wielu producentów OEM, wyposażono w zintegrowane z przewodem urządzenie sterujące i zabezpieczające (IC-CPD). Pozwala ono na bezpieczne ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) za pomocą istniejącej infrastruktury (np. gniazda domowego). To pionierskie urządzenie, które można z łatwością schować do bagażnika samochodu elektrycznego, doskonale nada się do krótkich podróży i ładowania przez noc. Sprawdzi się też jako ładowarka awaryjna. Ładowarki do pojazdów elektrycznych (tryb 2) od Delphi Technologies są dostosowane do kraju użytkowania i dostępne w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.

Coś więcej niż części –
innowacyjna pełna obsługa serwisowa

Z myślą o przyszłych trendach w elektryfikacji, Delphi Technologies angażuje się w organizację szkoleń technicznych, których będą potrzebować mechanicy na całym świecie, by bezpiecznie serwisować technologie samochodowe związane z wysokim napięciem. Firma oferuje kompleksowe szkolenia w zakresie serwisowania pojazdów elektrycznych typu plug-in i hybrydowych (PHEV/HEV), a w przyszłości planuje rozszerzenie programu, aby sprostać kolejnym potrzebom serwisowym.

W zależności od regionu pionierskie produkty firmy Delphi Technologies obejmują wysokiej jakości tradycyjne części zamienne, dzięki którym można przeprowadzić wiele napraw układu napędowego, takich jak hamulce, czujniki i części dla układu chłodzenia, układu kierowniczego oraz zawieszenia, a także w pełni obsługiwać pojazdy elektryczne.

– Wyścig w kierunku elektryfikacji to ogromna szansa dla rynku części zamiennych, z której mogą skorzystać podmioty dysponujące właściwymi częściami, narzędziami i specjalistyczną wiedzą na temat serwisowania pojazdów następnej generacji – dodaje Ashmore. – Dlatego w Delphi Technologies jesteśmy nie tylko podekscytowani możliwością wprowadzenia pionierskiej technologii OE firmy BorgWarner na rynek części zamiennych, ale także zapewnieniem szkoleń technicznych i wsparcia, które są niezbędne, aby mechanicy mogli zapoznać się z nowymi technologiami stosowanymi w nowej flocie złożonych pojazdów zelektryfikowanych.

Delphi Technologies jest marką firmy BorgWarner Inc. Więcej informacji na temat programu energoelektroniki można znaleźć na stronie delphiaftermarket.com.

Źródło: BorgWarner

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę