Glasurit świętuje jubileusz!

Glasurit świętuje jubileusz Glasurit

Od ponad stu lat marka jest obecna na rynku automotive i refinish. Produkty znane są ze swojej wyjątkowej i unikatowej technologii oraz innowacyjnych rozwiązań, które mają na względzie zrównoważony rozwój, a także optymalizacje usług blacharsko lakierniczych.

Wszystko zaczęło się w 1888 roku. Wtedy, to Max Winkelmann założył w Hamburgu firmę produkującą lakiery i farby, a następnie otworzył własną fabrykę farb. To właśnie jego działalność dała początek globalnej marce Glasurit. Przez ten czas eksperci rozwinęli pionierskie technologie, które są doceniane w branży lakierów renowacyjnych. 

Od bieli do idei

Ogromnym sukcesem firmy Winkelmanna było stworzenie lakieru koloru krystalicznej bieli. W drugiej połowie XIX wieku standardem było nakładanie pigmentów i żywicy w dwóch osobnych warstwach. Nowy produkt zapoczątkował zmiany w podejściu do optymalizacji pracy, gdyż łączył w sobie zarówno pigment, jak i spoiwo, dając jeden, gotowy do użycia produkt. Ponadto jego zaletami było zwiększenie trwałości powłoki, szybsze oraz łatwiejsze nakładanie lakieru. Jeden, dobrze przemyślany produkt dał początek filozofii, która po dziś jest kluczowa w podejściu do tworzenia portfolio marki Glasurit, czyli osiąganie najlepszych wyników pracy. 

Kroki milowe

Pierwsze lakiery marki Glasurit  zeszły z taśmy w 1925 roku i tym samym dały początek produkcji w zakładach w Münster. W tym samym czasie opracowano nowy sposób nakładania lakieru tzw. metodę natryskową, co kolejny raz podkreśliło innowacyjność marki Glasurit. W 1964 roku stworzono pierwszą renowacyjną Linię 54. W jej portfolio znalazły się  metaliczne lakiery bazowe, wykańczane lakierem bezbarwnym. W roku 1982 systematyczna organizacja produktów w ramach systemu Glasurit RATIO stała się zwiastunem epoki wydajnych, prostych, jasno nakreślonych i bezpiecznych procesów renowacyjnych. W 1992 roku Glasurit, jako jeden z pierwszych producentów, wprowadził na rynek wodny system lakierów bazowych. Dzięki Linii 90 prace renowacyjne są łatwe, ekonomiczne i bezpieczne. Od ponad stu lat Glasurit jest liderem na rynku automotive i refinish, jej produkty znane są z unikatowej technologii oraz innowacyjnych rozwiązań.

Innowacja i ciągły rozwój

Obecny asortyment produktów Glasurit to o wiele więcej niż tylko lakiery do napraw powypadkowych. W ofercie znajdują się innowacyjne narzędzia kolorystyczne, usługi certyfikowanych techników i konsultantów oraz szeroki zakres produktów konsultingowych poprawiających efektywność. Ważną częścią działalności jest globalna sieć centrów szkoleniowych oraz Centrum Szkoleniowe w Münster, które stanowi nowoczesny obiekt dla branży lakierniczej, wspomagający warsztaty w osiąganiu doskonałych wyników w sposób jak najbardziej wydajny i zapewniający długofalowy sukces ekonomiczny. 

Tomasz Sroczyński BasfCieszymy się, że idea jaka przyświeca marce od 135 lat napędza nas do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, które są tak cenione przez naszych Partnerów oraz Klientów. Jesteśmy producentem, miedzy innymi, pionierskiej linii AraClass, produktów szybkoschnących, które posiadają certyfikat Eco Balance. To jest nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, który wymaga jakościowych produktów, ułatwiających codzienną pracę, trwałych, ale równie ważne, ekologicznych – podkreśla Tomasz Sroczyński, Country Manager Poland BASF Coatings Services sp. z.o.o. 

Zrównoważony rozwój priorytetem

Celem marki Glasurit jest rozwijanie produktów technologicznie innowacyjnych, wysokojakościowych, tak by nie tylko móc zachować swoją pozycję na rynku, ale i utrzymać nasz dalszy wzrost udziału Glasurita w tym dynamicznie zmieniającym się środowisku refinish. Kładziemy duży nacisk na zrównoważony rozwój. Choć ten obszar jest jeszcze dość nowy i nie ma tyle uwagi jak na przykład u naszych sąsiadów w Niemczech czy Szwecji, to pracujemy już od dłuższego czasu nad tym, by ugruntować naszą pozycje w rynku jako lidera i preferowanego partnera rozwiązań zrównoważonego rozwoju. Zmieniające się warunki zmobilizowały nas do wyprodukowania materiałów, które będą miały wpływ na zmniejszenie śladu węglowego, a tym samym zadbamy o środowisko naturalne – dodaje Tomasz Sroczyński

Przez 135 lat marka Glasurit jest wierna swojej filozofii, co ma wpływ na zdobycie pozycji lidera. To również pomaga osiągnąć sukces wszystkim, którzy wybiorą produkty Glasurit.

Pragniemy podziękować wszystkim Klientom na całym świecie, a naszej marce życzymy kolejnych lat pełnych rozwoju oraz sukcesów.

Glasurit, marka premium jednej z wiodących na świecie firm chemicznych – BASF. Posiadamy największą na świecie bazę kolorów. Oferujemy kompleksowe rozwiązania, w tym: narzędzia identyfikacji kolorów, usługi consultingowe oraz szkolenia specjalistyczne dla naszych Klientów. Produkty Glasurit to profesjonalne rozwiązania i pierwszorzędna jakość. Połączenie tych dwóch czynników sukcesu spowodowało, że Glasurit jest wiodącą marką w sektorze renowacji pojazdów osobowych i użytkowych. Kwestię ochrony środowiska są dla nas priorytetem dlatego działamy według zasady: Zrównoważone rozwiązania, zapewniające zrównoważony sukces!

Źródło: Basf

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę