GEFCO instaluje 290 stacji ładowania e-Totem na swoich europejskich placach składowych pojazdów

GEFCO instaluje 290 stacji ładowania e-Totem GEFCO
10.12.2021

GEFCO, globalny ekspert w dziedzinie łańcuchów dostaw dla przemysłu i wiodący dostawca logistyki dla branży motoryzacyjnej, jest w końcowej fazie ambitnego projektu instalacji 290 stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV) na placach składowych w wielu krajach Europy.

Urządzenia e-Totem, jednego z wiodących francuskich dostawców stacji ładowania pojazdów elektrycznych, pomogą producentom i dealerom ładować pojazdy przed ich dostawą do klientów końcowych.

Reakcja na nowe wyzwania łańcucha dostaw

Do końca 2021 roku zostanie uruchomionych 145 nowych stacji ładowania na 23 placach składowych GEFCO w ośmiu krajach europejskich: Belgii (Ghislenghien), Czechach (Kolin) Francji (Blyes, Le Havre, Hordain, Marckolsheim, Marly-la-Ville, Mulhouse, Nantueuil, Poissy, Rennes, Sochaux i Valenton), Włoszech (Livorno i Parma), Portugalii (Setubal), Słowacji (Trnava), Hiszpanii (Ciempozuelos i Tarragone) oraz Wielkiej Brytanii (Sandtoft i Sheerness).

Przejście na bardziej ekologiczne paliwo wymaga dużych inwestycji w nową infrastrukturę. Nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych będą impulsem dla producentów i dealerów pojazdów elektrycznych. Cieszymy się, że możemy pomóc naszym klientom dostosować się do popytu, zgodnie z naszym motto Partners, unlimited

– mówi Albert Bouchoucha, Director of Industrial Car Flows, GEFCO.

Projekt o wartości 7 mln euro został uruchomiony w 2020 roku, przy wsparciu zespołu 40 pracowników GEFCO, w odpowiedzi na gwałtowny wzrost rynku pojazdów elektrycznych po wprowadzeniu globalnych zachęt w celu przyspieszenia przejścia na rozwiązania zeroemisyjne. To wygenerowało nowe wyzwania, takie jak stworzenie dostawcom łańcucha dostaw, takim jak GEFCO, możliwości doładowania baterii nowych pojazdów elektrycznych na placach składowych na żądanie, przed dostawą do dealerów i klientów końcowych.

Stacje ładowania dopasowane do konkretnych potrzeb

GEFCO połączyło siły z e-Totem, aby zaprojektować i wyprodukować dwa rodzaje stacji ładowania, superładowarek DC 50kW i stacji  przyspieszonego ładowania AC 22kW. Wszystkie posiadają dotykowy ekran, wielojęzyczny panel sterujący oraz są połączone z centralnym systemem zarządzania przez łączność 3G/4G z protokołem Open Charge Point Protocol (OCPP) w celu śledzenia operacji w czasie rzeczywistym. Dzięki tej technologii zespoły GEFCO mogą określić poziom naładowania z dokładnością do 1% i śledzić tę wartość za pomocą smartfonów, jak również rozliczać dokładny koszt energii zużytej do ładowania pojazdów. Te unikalne funkcje zapewniają znaczną poprawę w porównaniu z tradycyjnymi stacjami ładowania, które nie mogą ani wstępnie określić poziomu naładowania, ani automatycznie zatrzymać ładowania, co oznacza, że praca jest kontynuowana do pełnego naładowania. Obecnie GEFCO jest jedynym specjalistą od zarządzania łańcuchem dostaw, który oferuje tak wysoce spersonalizowaną usługę.

Jesteśmy zadowoleni ze współpracy projektowej z GEFCO, polegającej na dostarczaniu dostosowanych, zaprojektowanych i wyprodukowanych w 100% we Francji stacji ładowania pojazdów elektrycznych na potrzeby placów składowych w całej Europie. Od momentu uruchomienia naszej firmy w 2012 roku, ciągle wprowadzamy innowacje i dostosowujemy rozwiązania do potrzeb klientów

 – podkreśla Hervé SONNEVILLE, Prezes e-Totem.

Źródło: GEFCO/Weber Shandwick

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę