Gama tarcz hamulcowych NTN-SNR ze zintegrowanym łożyskiem

NTN-SNR
22.5.2019

Czy wiedziałeś? W niektórych pojazdach, zwłaszcza w Renault i samochodach koncernu PSA, na tylnej osi stosowane są tarcze hamulcowe ze zintegrowanymi (dwurzędowymi) łożyskami.

Takie rozwiązanie wprowadzone przez producenta, zapewnia redukcję wagi, jako że tarcza staje się piastą koła. Tarcza-piasta jest wyposażona w koło foniczne lub w enkoder magnetyczny ASB, produkcji SNR. Zaletą zestawu jest ułatwiony montaż i demontaż. Dlatego też NTN-SNR oferuje program 33 referencji zestawów tarcz hamulcowych ze zintegrowanym łożyskiem, pokrywających zapotrzebowanie 100% parku pojazdów!

Należy pamiętać, że piasta tarczy hamulcowej jest istotnym elementem decydującym o bezpieczeństwie, dlatego należy wymieniać tarcze hamulcowe parami wraz z nowym kompletem klocków hamulcowych.

Jak wymienić tylne tarcze hamulcowe ze zintegrowanymi łożyskami NTN-SNR zaprezentowano na filmie instruktażowym.

 Źródło: NTN-SNR

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę