Ford Ranger najlepszym samochodem według kobiet. Pick-up z nagrodą WWCOTY

Ford Ranger najlepszym samochodem według kobiet Ford

Najlepiej sprzedający się pickup Europy otrzymał właśnie tytuł Kobiecego Światowego Samochodu Roku 2023. Nagroda została przyznana w kategorii „Best 4×4 & pickup”.

Plebiscyt Women’s World Car of The Year (WWCOTY) odbył się w tym roku już po raz trzynasty. To jedyna międzynarodowa nagroda motoryzacyjna przyznawana przez dziennikarki. Tegoroczna odsłona zebrała głosy 63 jurorek z 45 krajów. Zgodnie z zasadami konkursu głosowały one tylko na samochody, które przetestowały i porównały z konkurencją. Kryterium oceny obejmowało wiele kategorii w tym: bezpieczeństwo, prowadzenie, komfort, technologie, design, wpływ na środowisko oraz relację ceny do jakości.

W tym roku w kategorii „Best 4×4 & pickup” zwyciężył Ford Ranger nowej generacji. Dziennikarki podkreśliły, że pickup ten jest „niezawodny, stylowy i charyzmatyczny”. Doceniły również jego terenowe właściwości i praktyczną przestrzeń ładunkową.

Ford Ranger nowej generacji ma rozstaw osi dłuższy o 50 mm i rozstaw kół szerszy o 60 mm od swojego poprzednika. Pod maską może znaleźć się przydatny podczas holowania ciężkich przyczep i ekstremalnego off-roadu 3-litrowy turbodiesel V6 Forda o mocy 240 KM, który został dopracowany specjalnie dla tego modelu. W opcji znajdzie się również sprawdzony dwulitrowy silnik Diesla z jedną turbosprężarką lub Bi Turbo.

Klienci mają do wyboru dwa systemy napędu na cztery koła – z elektronicznym załączaniem obu osi w trakcie jazdy lub nowy, zaawansowany system stałego napędu na cztery koła z trybem „ustaw i zapomnij”, zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wysokiej sprawności w wymagających tego sytuacjach.

Nowy Ford Ranger otrzymał również wyjątkowo bogato wyposażoną wersję Platinum. Dostępna jest ona wyłącznie z 3-litrowym turbodieslem V6. Samochód charakteryzuje się między innymi chromowanym wykończeniem elementów zewnętrznych, 20-calowymi obręczami kół, miękkim zamykaniem klapy skrzyni ładunkowej, czy matrycowymi reflektorami adaptacyjnymi Full LED. We wnętrzu znajdują się dwa 12-calowe ekrany do sterowania systemem informacji i rozrywki Ford SYNC 4A, ośmiogłośnikowy system audio B&O oraz indukcyjne ładowanie urządzeń mobilnych.

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę