Firma Apollo Tyres ogłasza pięcioletni plan rozszerzenia udziału w rynku samochodów ciężarowych i autokarów

Apollo Tyres ogłasza ambitne plany na przyszłość Apollo Tyres LTD
  • Firma Apollo Tyres planuje podwoić produkcję opon TBR w Europie;
  • Firma zamierza uzupełnić ofertę w zakresie rozmiaru i specyfikacji opon do samochodów ciężarowych i autokarów nawet do 90% zapotrzebowania do 2025 roku;
  • Potwierdzono produkcję nowej opony do naczep na długie dystanse z klasą A w zakresie oporów toczenia na początku 2023 roku;
  • Pierwsze 19,5-calowe opony do pojazdów ciężarowych i przyczep już w przyszłym roku;
  • Firma Apollo Tyres wejdzie również na rynek 22,5-calowych opon zimowych;
  • Trwają prace nad połączonymi rozwiązaniami w zakresie opon, włączając w to oznaczenia RFID oraz czujniki TPMS.

 

Rozszerzenie oferty produktów Apollo Tyres

Firma Apollo Tyres ogłosiła wprowadzenie pięcioletniego planu strategicznego dotyczącego budowania pozycji na europejskim rynku opon do samochodów ciężarowych i autokarów oraz opon radialnych (TBR). Plan obejmuje podwojenie produkcji opon TBR w porównaniu z rokiem ubiegłym w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na Węgrzech, a także rozszerzenie oferty produktów w celu spełnienia nawet do 90% wymagań segmentu opon TBR w zakresie rozmiaru i specyfikacji do 2025 roku.

W przyszłym roku Apollo Tyres wprowadzi na rynek swoje pierwsze opony do samochodów ciężarowych i przyczep przeznaczone do obręczy o średnicy 19,5 cala, powszechnie używanych w zastosowaniach regionalnych wymagających mniejszego tonażu oraz dużych przebiegów. Początkowo firma skoncentruje się na siedmiu najpopularniejszych wymiarach, a jej celem jest spełnienie wymagań rynkowych w zakresie 19,5-calowych opon w 81% do 2025 roku.

W ramach nowego planu firma wejdzie również na rynek 22,5-calowych opon zimowych, zapewniając nowy poziom osiągów i wydajności w każdych warunkach pogodowych oraz uzupełniając istniejącą gamę opon do pojazdów ciężarowych i przyczep.

Zupełnie nowy model, który ma zdeklasować konkurencję

W osobnej zapowiedzi firma przedstawiła szczegółowe informacje na temat pierwszej opony do przyczep na długie dystanse (LHT). Całkowicie nowy model EnduMile LHT z klasą A w kategorii oporów toczenia będzie najtrwalszą i zapewniającą największą oszczędność paliwa oponą do samochodów ciężarowych, jaką kiedykolwiek wyprodukowała firma Apollo Tyres. Nowy produkt do przyczep opracowano z myślą o zdeklasowaniu najlepiej sprzedających się i najbardziej wydajnych opon w segmencie LHT, a wkrótce dołączą do niego opcje opon LHT do ciągników obejmujące zastosowania zarówno z osiami skrętnymi, jak i napędowymi.

opona_apollo_Tyres_TBR_EU_22.5_EnduMile_LHT Źródło: Apollo Tyres LTD

Kolejnym nowym segmentem dla firmy będą 60-milimetrowe opony o niskim profilu i stosunku wysokości do szerokości, odpowiednie do pojazdów użytkowych z silnikami spełniającymi normę Euro 6. Firma Apollo Tyres wprowadzi opcje zarówno do osi skrętnych, jak i napędowych.

Firma Apollo Tyres dokłada wszelkich starań, aby zawierać kolejne umowy w zakresie oryginalnego wyposażenia (OE). W zeszłym miesiącu firma Schwarzmüller, czyli jeden z czołowych europejskich producentów przyczep, wybrała opony EnduRace RT, EnduRace RT2 oraz EnduTrax MAHD firmy Apollo Tyres jako specyfikację OE dla swoich przyczep do pojazdów ciężarowych, co oznacza pierwszą umowę na oryginalne wyposażenie firmy oponiarskiej w europejskich sektorze samochodów ciężarowych.

Apollo dba o cenę i pierwszorzędne osiągni. Amibtne plany na przyszłość

Mamy duże ambicje w zakresie spełniania złożonych i zróżnicowanych wymagań europejskiego rynku samochodów ciężarowych oraz autokarów. Przy każdej nowej oponie wprowadzanej na rynek zachowamy wierność naszemu etosowi: zapewnienie pierwszorzędnych osiągów i przystępnych cen — wyjaśnia John Nikhil Joy, dyrektor ds. opon do pojazdów ciężarowych i autokarów na rynku europejskim w firmie Apollo Tyres. – Zwiększamy nasze inwestycje w działalność badawczo-rozwojową w Europie i Indiach, koncentrując się na pomaganiu przewoźnikom w spełnianiu zmieniających się wymogów oraz ich własnych celów w zakresie oszczędności paliwa i energii. Będzie to okres niespotykanych zmian i rozwoju naszej działalności w segmencie TBR.

Aby wspomagać dywersyfikację oferty produktów TBR marki Apollo Tyres, firma zbada nowe sposoby obsługi większych nośności przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjności w zakresie masy, przyczepności, trakcji, poziomu hałasu i oporów toczenia. Wraz z wprowadzeniem nowego produktu z segmentu LHT (EnduMile LHT) firma Apollo Tyres wdraża nową, solidną strukturę ułatwiającą dalsze działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i obniżania całkowitych kosztów eksploatacji, a innowacje dotyczące materiałów oraz konstrukcji prawdopodobnie będą stosowane w przyszłych produktach TBR.

Firma przygotowuje również szereg połączonych rozwiązań w zakresie opon, w tym identyfikację za pomocą fal radiowych (RFID) i systemy monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), które pomagają kierowcom oraz operatorom flot monitorować dane dotyczące wydajności w czasie rzeczywistym.

Źródło: Apollo Tyres LTD

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę