EVBox wkracza na rynek wschodnioeuropejski i otwiera biuro w Warszawie

EVBox
6.2.2020

Podczas Holenderskiego Dnia E-Mobilności – organizowanego przez Ambasadę Holandii i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych PSPA, EVBox ogłosił otwarcie swojego nowego biura w Europie Wschodniej. Biuro będzie miało siedzibę w Warszawie i pozwoli EVBox skoncentrować się na swoich celach biznesowych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wkraczając na rynek wschodnioeuropejski, EVBox zyska pozycję kluczowego gracza w ładowaniu pojazdów elektrycznych na całym świecie.

Podczas holenderskiego Dnia e-Mobilności, który odbył się wczoraj w Warszawie, EVBox ogłosił ekspansję w Europie Wschodniej, otwierając nowe biuro w Warszawie. Od momentu założenia firmy w 2010 roku w Holandii, EVBox otwiera swoje trzynaste lokalne biuro i rozszerza swoją sieć na Polskę, Czechy i Słowację.

Reklama

Polska ma wielkie ambicje dotyczące e-mobilności. Wprowadzona ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych ma pomóc zrealizować jej cele. Dotacje zachęcą nabywców samochodów do rozważenia zakupu pojazdu elektrycznego w ciągu najbliższych trzech lat. Rynek pojazdów elektrycznych w Europie Wschodniej zanotował gwałtowny wzrost, a polski rząd wyznaczył sobie cel posiadania miliona samochodów elektrycznych na swoich drogach do 2025 r. Ostatnie badania przeprowadzone przez Exact Systems dają nadzieję na osiągnięcie tego celu, a wyniki pokazują, że zakłady motoryzacyjne w Polsce należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie w Europie. Oprócz tego Słowacja i Czeska Republika popierają również elektromobilność poprzez subsydia oraz ulgi podatkowe.

EVBox ma przyczynić się do osiągnięcia wyżej wymienionych celów, dzięki swojej ofercie rozwiązań do ładowania: od ładowarek domowych (3,7 kW) i szybkich ładowarek (do 100 kW), po ultraszybkie ładowarki (do 350 kW). Produkty EVBox zwiększą znacząco pojawiającą się infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych. Przy ponad 100 000 punktach ładowania zainstalowanych na całym świecie oraz ciągłych inwestycjach w badania i rozwój (fabryka w Bordeaux należąca do producenta ładowarek, została zmodernizowana w 2019 r., a chwilę wcześniej otwarto Lab Space). EVBox postrzega rynek Europy Wschodniej jako kolejną możliwość rozwoju globalnej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Reklama

Janusz Grądzki, Dyrektor Regionalny EVBox, General Manager EVBox Poland, uważa że – Wchodzimy na nowy rynek, na którym administracja centralna i lokalna, partnerzy i klienci stoją przed wyzwaniami związanymi z odpowiednim dostosowaniem e-mobilności. Cieszę się, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na ich potrzeby znając lokalną specyfikę rynku. Chcemy zapewnić im niezbędną wiedzę rynkową oraz najlepsze rozwiązania w zakresie ładowania aut elektrycznych i systemy zarządzania energią. Kierowcy pojazdów elektrycznych w Europie Wschodniej wkrótce będą mogli ładować swoje auta wszędzie – w domu, w miejscu pracy i na trasach szybkiego ruchu.

Janusz Grądzki zbuduje zespół w warszawskim biurze wraz z Magdaleną Kisielińską (Business Development Manager) i Natalią Zalewską (Partner Manager).

Źródło: EVBox

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę