EUROREPAR wprowadza na rynek 2. generację opon letnich Reliance

EUROREPAR wprowadza 2. generację opon letnich Reliance Stellantis
1.3.2022

Idąc za sukcesem 1. generacji, która zadebiutowała niespełna 3 lata temu, Eurorepar aktualizuje i rozszerza swoją ofertę opon letnich Reliance. Nowa, 2. generacja opon Reliance jest zoptymalizowana pod względem liczby oferowanych produktów, gama została jednak rozszerzona i obecnie obejmuje również opony dla lekkich pojazdów dostawczych i SUV-ów. Nowe opony cechuje zwiększona trwałość i dlatego mogą one być atrakcyjną propozycją dla flot użytkujących jednocześnie samochody osobowe, dostawcze i z napędem na cztery koła.

 

– Od chwili wprowadzenia na rynek nasza gama opon Eurorepar Reliance zyskuje coraz większą popularność wśród profesjonalistów poszukujących produktu w atrakcyjnej cenie, który odpowiada potrzebom ich klientów – wyjaśnia Yann Le NY, odpowiadający m.in. za ofertę opon Eurorepar w Grupie Stellantis. – Ponad rok temu rozpoczęliśmy prace nad 2. generacją opon letnich Reliance. Nie tylko spełniają one potrzeby, o których mowa powyżej – ich kluczową zaletą jest jeszcze większa wydajność, dzięki czemu mogą one być pozycjonowane w klasie średniej „optimum” rynku opon. Asortyment obejmuje teraz również produkty dla segmentu  kompaktowych SUV-ów, który od 15 lat nieustannie się rozwija, jak również dla segmentu lekkich samochodów dostawczych, który ma duży potencjał rynkowy i wciąż znajduje się w fazie wzrostu. Nowa generacja opon letnich Eurorepar Reliance zachowuje wszystkie atuty poprzedniej gamy: jest ciekawą ofertą dla serwisów pod względem cenowym, ale także pod względem logistyki i dostępności, dzięki czemu może zachować konkurencyjność na bardzo nasyconym trudnym rynku. Z perspektywy klientów opony te są gwarancją zrównoważonej jakości i wydajności w bardzo atrakcyjnej cenie.

Rozszerzona i uproszczona gama rozmiarów

W skład nowej, 2. generacji opon letnich Reliance wchodzą 32 nowe rozmiary. Gama liczy łącznie 55 produktów (poprzednio – 48). Dzięki właściwie dobranym indeksom prędkości i obciążenia opony Eurorepar mogą być zastosowane bezpośrednio lub jako zamiennik do 119 rozmiarów pojawiających się zarówno w nowych modelach samochodów (np. SUV Peugeot 2008), jak i w tych starszych (np. Toyota Yaris II).

Rozszerzona linia rozmiarów od 13 do 19 cali

Nowa gama opon letnich Eurorepar Reliance jest dostępna w rozmiarach 13–19 cali i obejmuje produkty dla samochodów osobowych, lekkich dostawczych oraz SUV-ów. W jej skład wchodzą 3 różne typy bieżników, dostosowane do różnych rodzajów pojazdów i różnych sposobów eksploatacji:

  • opony symetryczne o niewielkich rozmiarach (PK45), do stosowania w większości normalnie eksploatowanych samochodów miejskich,
  • opony asymetryczne o profilu 60 lub niższym (PK05), przeznaczone do użytku w samochodach większych o wyższych osiągach, a także w małych SUV-ach,
  • opony przeznaczone do lekkich samochodów dostawczych (PV05) ze wzmocnioną osnową, która zwiększa ich wytrzymałość i żywotność.

Grafika – dostępne rozmiary opon

Zwiększona wydajność

Opony letnie Reliance 2. generacji wytwarzane są przez jednego z czołowych, światowych producentów zgodnie ze specyfikacją opracowaną przez inżynierów Stellantis. W ich produkcji zastosowano nową mieszankę gumową zapewniającą zoptymalizowaną pracę bieżnika.

Dzięki temu uzyskano:

  • lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni, co zwiększa bezpieczeństwo (klasa „B” na nowych etykietach UE w porównaniu do klasy „C” w przypadku opon poprzedniej generacji dla wymiarów > 16”),
  • krótszą drogę hamowania (-2,60 m w porównaniu z oponami poprzedniej generacji dla rozmiaru 205/55 R16),
  • wyższy poziom komfortu dzięki redukcji hałasu.

parametry opon Reliance

Identyfikacja i dostępność: kluczowe zalety

Łatwa identyfikacja produktów pozostaje jednym z głównych atutów oferty, bardzo ważnym z punktu widzenia potencjalnych klientów. Dlatego grupa Stellantis inwestuje od kilku lat, rozwijając aplikację Service Box – portal służący m.in. do zamawiania on-line części zamiennych i innych artykułów. W Service Box znajduje się specjalny katalog opon, w którym można łatwo znaleźć informacje o rozmiarach czy cenach opon Eurorepar Reliance, a także sprawdzić ich dostępność w magazynie DISTRIGO i złożyć na nie zamówienie.

– Rozszerzona gama opon letnich Eurorepar Reliance 2. generacji obejmuje obecnie 55 referencji i jest dostępna w większości magazynów Distrigo w całej Europie (w tym w magazynie Distrigo w Natolinie w Polsce). Dzięki temu dostawa zamówionych opon do serwisu może zostać sprawnie zrealizowana  – podsumowuje Yann Le NY.

Źródło: Stellantis

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę