Elektryczny model OMODA zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym roku
Ostatnie lata w branży motoryzacyjnej upłynęły pod hasłem elektryfikacji. Przejście na ekologiczne, niskoemisyjne strategie stało się kluczowym działaniem na całym świecie w odpowiedzi na zmiany klimatyczne. OMODA również stawia na elektromobilność i w Polsce dostępna będzie również wersja w pełni elektryczna.
Przemysł motoryzacyjny stoi w obliczu wyzwań związanych z redukcją zużycia emisji dwutlenku węgla. Dlatego pojazdy elektryczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów, a rządy poszczególnych krajów podejmują działania na rzecz inicjatyw ekologicznej mobilności.
W te przedsięwzięcia wpisuje się polityka OMODY, która rozpoczęła mocną ekspansję na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, ale też Ameryki Południowej, Australii i Europy, koncentrując się na promowaniu rozwoju pojazdów elektrycznych, aby przyczynić się do zrównoważonej i ekologicznej przyszłości.
Silna pozycja na rynkach azjatyckich
Jeszcze pod koniec ubiegłego roku zaprezentowano OMODĘ E5 w Indonezji z udziałem m.in. Airlangga Hartarto, ministra koordynującego sprawy gospodarcze Republiki Indonezji oraz Shan Xiangqian, zastępcy gubernatora prowincji Anhui w Chinach.
Kilka tygodni później Yin Tongyue, prezes Chery Automobile Co., Ltd., i Zhang Guibing, prezes Chery International wzięli udział w spotkaniu z członkami parlamentu i rządu w Malezji, w tym z Tengku Zafrul Abdul Aziz, ministrem inwestycji, handlu i przemysłu Malezji.
To właśnie OMODA będzie gospodarzem styczniowego biegu miejskiego pod hasłem „A New Journey to a New Green Life" w Dataran Wawasan w Malezji, w którym ma wziąć udział ponad 3000 uczestników.
OMODA kontynuuje swoją ekspansję również na rynku wietnamskim, gdzie w prezentacji elektrycznego modelu OMODA wziął udział Nguyen Hong Dien, minister przemysłu i handlu Wietnamu oraz na rynku kazachskim, gdzie sponsorowała coroczną imprezę dla kobiet „4 FEMS CITY”.
Turcja stawia na elektromobilność
Wzrasta też zainteresowanie chińskimi pojazdami elektrycznymi na naszym kontynencie. E5 w chińskiej siedzibie OMODA testował niedawno turecki minister przemysłu i technologii Mehmet Fatih Kacir, który z całą delegacją odwiedził bazę produkcyjną OMODA.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Turecki rząd stawia na rozwój ekologicznej i niskoemisyjnej mobilności i deklaruje neutralność węglową do 2053 roku. OMODA liczy też na pozytywne przyjęcie E5 w krajach Unii Europejskiej. Przejście z pojazdów napędzanych paliwem na pojazdy elektryczne jest nie tylko globalnym trendem rynkowym, ale też koniecznością i wpisuje się w politykę zrównoważonego rozwoju UE.
OMODA E5 zadebiutuje w Polsce w pierwszej połowie roku
W tym roku elektryczny model OMODY ma trafić również na nasze drogi. Samochód będzie wyposażony w technologię, która charakteryzująca się niskim zużyciem energii i dużą wytrzymałością na obciążenia.
Zapotrzebowanie na prąd wynosi zaledwie 15,5 kWh/100 km, co pozwala na przejechanie nawet 430 km na jednym ładowaniu. Co więcej, akumulator można naładować od 30% do 80% w zaledwie pół godziny.
Źródło: OMODA