Elektryczny Carice TC2 wyposażony w opony Vredestein Sprint Classic

Carice TC2 wyposażony w opony Vredestein Sprint Classic Apollo Tyres

Firma Apollo Tyres, partner oponiarski kultowego rajdu samochodów klasycznych „1000 Miglia”, ze swoją marką opon do samochodów osobowych Vredestein, nawiązał współpracę z holenderskim producentem samochodów Carice Cars przy okazji tegorocznej edycji tego wydarzenia. 

  • Marka Vredestein jest „Oficjalnym partnerem oponiarskim” rajdu „1000 Miglia”, który odbędzie się w dniach 11–15 czerwca br.
  • W pełni elektryczny holenderski samochód sportowy Carice TC2 będzie wyposażony w opony Vredestein Sprint Classic podczas zeroemisyjnego rajdu „1000 Miglia Green”. 
  • Debiutujący poza Holandią, niezwykle rzadki model TC2 to ręcznie wykonany, lekki, elektryczny samochód sportowy, który łączy w sobie technologię XXI wieku z wyglądem i wrażeniem klasycznego auta.
  • Opony Sprint Classic marki Vredestein łączą klasyczny wygląd z nowoczesnymi standardami w zakresie wydajności. 

Pierwszy egzemplarz produkcyjny w pełni elektrycznego samochodu sportowego TC2 będzie wyposażony w opony Vredestein Sprint Classic podczas rajdu „1000 Miglia Green”. Ten rajd jest przeznaczony wyłącznie dla pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych i odbywa się równolegle do głównego rajdu „1000 Miglia”. W dniach 11–15 czerwca uczestnicy obu imprez przemierzą malownicze i wymagające drogi między Brescią a Rzymem.

Będąc oficjalnym partnerem oponiarskim, marka Vredestein będzie towarzyszyła wydarzeniom „1000 Miglia”, „1000 Miglia Green”, „Coppa delle Alpi” oraz „Warm Up USA”, a także będzie prezentowana w materiałach marketingowych publikowanych w ich trakcie zarówno online, jak i offline. 

Firma Carice zadebiutuje w czerwcowym rajdzie „1000 Miglia Green”, prezentując charakterystyczne połączenie stylu retro i nowoczesnej technologii w modelu TC2 w ramach przygotowań firmy do dostarczenia pierwszej partii tych pojazdów do europejskich klientów. Model TC2 to ręcznie wykonany kabriolet sportowy, zaprojektowany i wyprodukowany w Holandii. Waży zaledwie 630 kg i łączy w sobie najnowocześniejszą technologię z ponadczasową estetyką oraz ma zasięg ponad 300 km po pełnym naładowaniu. Tegoroczny rajd „1000 Miglia Green” jest pierwszym wydarzeniem o charakterze publicznym, przy okazji którego model TC2 zostanie zaprezentowany poza Holandią.

Apollo Tyres

Etos TC2 nawiązuje do etosu Vredestein Sprint Classic, letniej opony, która łączy wygląd retro z nowoczesnymi standardami wydajności. Dzięki zaawansowanej mieszance bieżnika i konstrukcji opona Sprint Classic zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej oraz suchej nawierzchni, umożliwiając jazdę z prędkością do 270 km/h. Opona Sprint Classic, którą opracowano z myślą o miłośnikach designu i detali wizualnych, potęguje atrakcyjny wygląd modelu TC2 i ogólne wrażenia z jazdy tym pojazdem. 

Uczestnicy rajdu „1000 Miglia Green” zostaną przetestowani i będą otrzymywać punkty za umiejętności prowadzenia i radzenia sobie z nawigowaniem podczas szeregu wyzwań, w tym średnie prędkości, cele czasowe i pokonane odległości. 

Większość pojazdów biorących udział w zawodach 1000 Miglia pochodzi z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Dlatego w ramach rajdu 1000 Miglia Green połączymy światy klasycznej i nowoczesnej motoryzacji, prezentując samochód, który łączy w sobie stylistykę retro z najnowszymi technologiami – powiedział Richard Holleman, dyrektor generalny firmy Carice Cars. – Opony Vredestein Sprint Classic doskonale pasują do modelu TC2, podkreślając prostotę klasycznego wzornictwa i zapewniając jednocześnie wysoką wydajność. Jesteśmy bardzo dumni z partnerstwa z firmą Apollo Tyres, które jest owocem wieloletniej współpracy.

– Vredestein, marka Apollo Tyres, i Carice Cars to cenione holenderskie marki, które łączy zaangażowanie w dążenie do doskonałości i innowacyjności. Dzięki najnowocześniejszym placówkom projektowym, badawczym i produkcyjnym zlokalizowanym w Holandii obie firmy są idealnie przygotowane do współpracy przy 1000 Miglia Green – dodaje Yves Pouliquen, szef działu sprzedaży i marketingu w firmie Apollo Tyres.

W ciągu ostatniej dekady firmy Apollo Tyres i Carice Cars z powodzeniem współpracowały przy okazji wielu projektów, korzystając ze swoich doświadczeń w dostarczaniu znakomitych rozwiązań motoryzacyjnych. Pojazd Carice TC2 jest już dostępny dla klientów z oponami Vredestein Quatrac stanowiącymi jego wyposażenie standardowe. Po tegorocznym prestiżowym rajdzie „1000 Miglia Green” samochód będzie również oferowany z oponami Vredestein Sprint Classic, co zwiększy jego atrakcyjność w oczach miłośników jazdy i właścicieli klasycznych samochodów.

Synergia między zaawansowaną technologią opon marki Vredestein a innowacyjnością pojazdów elektrycznych firmy Carice Cars podkreśla dziś siłę holenderskiej produkcji. Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać tę tradycję – dodał Pouliquen. 

Źródło: Apollo Tyres

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę