Dayco i Physis współpracują przy opracowywaniu światowej klasy hybrydowych modułów elektrycznych pojazdów

Współpraca Dayco i Physis Dayco
2.6.2021

Dayco, producent części silnikowych i układów napędowych dla segmentów rynku motoryzacyjnego, ciężkiego i przemysłowego, nawiązał strategiczne partnerstwo z Ningbo Physis Technology Co., Ltd. (Physis), światowym liderem w projektowaniu i produkcji najwyższej klasy produktów i rozwiązań z zakresu sterowania ruchem i konwersji energii. Partnerstwo to umożliwi dalszy rozwój rozwiązań systemów hybrydowych dla producentów pojazdów lekkich i ciężkich na całym świecie.

Wiedza i możliwości integracji systemów Dayco w połączeniu z możliwościami Physis w dziedzinie sterowania ruchem pozwolą dostarczyć wysoce zoptymalizowany i wydajny moduł hybrydowy Dayco (DHM) dla architektury hybrydowej P2 zasilającej zarówno lekkie, jak i ciężkie pojazdy hybrydowe. Zapewnią także poprawę wydajności i niezawodności systemu.

– Od ponad dekady Dayco dostarcza komponenty i podsystemy do hybrydowych układów napędowych BSG, znanych również jako architektura P0, które stale poprawiają oszczędność paliwa i zmniejszają emisję CO2 przy jednoczesnym zachowaniu trwałości. Razem z Physis Dayco kontynuuje rozwój elektryfikacji pojazdów. Nasze główne zespoły ds. produktów i badań i rozwoju są skoncentrowane na integracji systemów i dostarczaniu najlepszych w swojej klasie hybrydowych napędów elektrycznych, które zapewniają wiodącą w branży wydajność – powiedział Wouter Nijenhuis, wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży i rozwoju działalności OE w Dayco. – Zobowiązujemy się inwestować w badania i rozwój oraz najnowocześniejsze zakłady produkcyjne, aby zapewnić naszym klientom najlepsze w swojej klasie i przyjazne dla środowiska technologie – dodał.

Modułowy, kompaktowy i skalowalny system DHM elektryzuje szeroką gamę lekkich i ciężkich pojazdów hybrydowych, a ostatecznym celem jest elektryfikacja i hybrydyzacja w najbardziej wydajny i zrównoważony sposób. W zależności od potrzeb klienta stosuje się unikalne rozwiązania, które spełniają dokładne specyfikacje, od rozwiązań niskiego (48 V) do wysokiego (800 V) napięcia; a DHM można albo w pełni zintegrować, albo dodać jako rozwiązanie przykręcane do istniejących układów napędowych.

Źródło: Dayco

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę