Continental i Telechips współpracują nad wysokowydajnymi komputerami Smart Cockpit
Koreańska firma półprzewodnikowa Telechips dostarczy firmie Continental układy z serii Dolphin System on Chip (SoC). SoC jest dostosowany do zintegrowanego zestawu funkcji wysokowydajnych komputerów (HPC) Smart Cockpit firmy Continental i oferuje idealną wydajność systemu dla obsługi klastrów, systemów informacyjno-rozrywkowych i wizualizacji zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). Dzięki nowym rozwiązaniom sprzętowym osiągnięto optymalny kompromis między wydajnością, kosztami i skróceniem czasu programowania. Smart Cockpit HPC jest przeznaczony do typowych konfiguracji kokpitu z wyświetlaczem dla kierowcy i wyświetlaczem centralnym, a także do systemów wspomagania z maksymalnie pięcioma kamerami.
- Nowy komponent do szybkiego wprowadzenia na rynek: System on Chip (SoC) firmy Telechips staje się standardem w inteligentnych kokpitach HPC firmy Continental.
- Najnowocześniejsze środowisko użytkownika przy zoptymalizowanej pod kątem kosztów konfiguracji i krótszym okresie projektowania.
- Nowo opracowany SoC stanowi kolejny element na drodze do wprowadzenia technologii przetwarzania w chmurze.
Jean-François Tarabbia,
szef działu architektury i sieci w Continental.
Współpracując z Telechips, znacznie zmniejszamy nakłady na rozwój i koszty ponoszone przez producentów samochodów. W ten sposób będziemy w stanie obsłużyć naszych klientów od momentu przyjęcia zamówienia do produkcji seryjnej w ciągu 18 miesięcy.
Nowe rozwiązanie Smart Cockpit HPC stanowi połączenie wydajnych procesorów z rodziny Dolphin ze wstępnie zintegrowanymi funkcjami, zapewniając doskonałe wrażenia użytkownika wykraczające poza standard premium.
JK Lee
dyrektor generalny Telechips
Jesteśmy zadowoleni z nawiązania współpracy z Continental, światowym liderem w dziedzinie technologii motoryzacyjnych. Telechips, który został przyjęty jako standard dla rozwiązania Smart Cockpit HPC firmy Continental, spełnił ostatnio najważniejsze międzynarodowe wymagania, takie jak ISO26262, TISAX i ASPICE. Świadczy to o pełnej gotowości do dokonania kolejnego kroku jako firma oferująca kompleksowe, globalne rozwiązania półprzewodnikowe. Dzięki partnerstwu z Continental, Telechips będzie aktywnie dążyć do współpracy wykraczającej poza "Smart Cockpit", przyczyniając się do ewolucji "Architektury E/E" i kształtowania przyszłości mobilności..
Smart Cockpit High-Performance Computing: wydajne podzespoły dla zaawansowanych funkcji
Dzięki nowo wprowadzonemu SoC, Continental oferuje kolejny element w ekosystemie od drogi do chmury. Procesory Telechips umożliwiają korzystanie z rozbudowanych funkcji Smart Cockpit na maksymalnie trzech wyświetlaczach. Obejmuje to między innymi wizualizację "Surround View": Skalowalne rozwiązanie 360-stopniowego widoku opiera się na czterech kamerach i umożliwia monitorowanie całego obszaru wokół pojazdu, a także generowanie jego różnych perspektyw.
MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE
Kierowca korzysta z tego w szerokim zakresie scenariuszy – od parkowania i manewrowania przy małych prędkościach po wykrywanie pieszych i pojazdów, na przykład w ruchu miejskim. Na targach Consumer Electronics Show (CES) w dniach 9-12 stycznia 2024 r. w Las Vegas odbędą się pokazy produktów różnych rozwiązań Smart Cockpit firm Continental i Telechips.
Współpraca partnerska zapewniająca użytkownikom najlepsze wrażenia
Dzięki Smart Cockpit HPC firma Continental przenosi wrażenia z jazdy na wyższy poziom. Wraz z Google Cloud, Continental jest jednym z pierwszych na świecie dostawców motoryzacyjnych, który zintegrował innowacyjny system komunikacji z wysokowydajnym komputerem Smart Cockpit. Jego podstawą jest generatywna sztuczna inteligencja, która gromadzi informacje, aby udzielić odpowiedzi na pytania kierowców – dotyczące na przykład prawidłowego ciśnienia w oponach lub o atrakcje turystyczne na trasie. Partnerstwo z Google Cloud zostało ogłoszone na targach IAA Mobility we wrześniu 2023 roku.
Continental był pierwszym dostawcą, który wyznaczył ścieżkę dla architektury pojazdów opartej na HPC. Wspólnie z firmą Volkswagen, Continental przekazał pierwszy centralny HPC dla całej sieci pojazdów ID. Do końca 2024 roku do produkcji trafi 30 modeli pojazdów różnych producentów z systemem HPC firmy Continental.
Źródło: Continental