Continental dostarczył węże do gazów medycznych dla szpitali w Bergamo i w całej Lombardii we Włoszech

Continental AG
20.4.2020
Reklama
Reklama

Przewody niskociśnieniowe do gazów medycznych są stosowane m.in. w aparatach wspomagających oddychanie. Węże wykonane z PCW umożliwiają dostarczanie powietrza, tlenu, podtlenku azotu, helu i dwutlenku węgla.

Continental, firma technologiczna i producent opon klasy premium, dostarcza węże do gazów medycznych dla sektora opieki zdrowotnej w Bergamo i Lombardii, produkowane w zakładzie w Daverio we Włoszech.

– Pomimo, że firma Continental zmniejszyła produkcję z powodu pandemii COVID-19, wyprodukowaliśmy specjalne partie na zamówienie włoskiego sektora opieki zdrowotnej. Tymczasowo uruchomiliśmy linię produkcyjną wyrobów medycznych, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów i dostarczać węże do sektora ochrony zdrowia. To jest nasz minimalny wkład dla Bergamo i włoskiego społeczeństwa, wsparcie opieki zdrowotnej i wszystkich potrzebujących w tych trudnych czasach – wyjaśnia Marco Tamborini, który odpowiada za produkcję węży termoplastycznych od czasu przejęcia firmy Merlett przez Continental w 2019 roku. Węże te służą do dostarczenia powietrza i różnych gazów medycznych niezbędnych w służbie zdrowia, m.in. w urządzeniach wspomagających oddychanie, takich jak system CPAP (ang. Continuous Positive Airway Pressure), stosowany w terapii bezdechu.

Reklama

Niezawodne źródło dostaw dla włoskiego sektora opieki zdrowotnej

Komponenty Continental do gazów medycznych są produkowane dla znajdującej się w Bergamo firmy Flow-meter™, która zajmuje się produkcją urządzeń do pomiaru, kontroli i dostarczania płynów. Prowincja Bergamo w Lombardii we Włoszech jest szczególnie mocno dotknięta epidemią koronawirusa. – W ciągu ostatnich kilku dni otrzymaliśmy wiele wyrazów wdzięczności od szpitali, którym dostarczamy nasze produkty. Byłoby to niemożliwe bez naszych wiarygodnych partnerów – szczególnie w tych czasach. Ze względu na utrzymującą się stresującą sytuację, sprawne dostawy urządzeń medycznych są bardzo ważne dla lokalnych placówek służby zdrowia – powiedział Roberto Paratico, dyrektor generalny Flow-meter™.

Reklama

Węże do gazów medycznych dla urządzeń anestezjologicznych i oddechowych

 

Continental produkuje zamówione partie węży do gazów medycznych dla włoskiego sektora opieki zdrowotnej, pomimo zmniejszenia produkcji spowodowanego pandemią COVID-19. © Continental AG

 

Continental produkuje zamówione partie węży do gazów medycznych dla włoskiego sektora opieki zdrowotnej, pomimo zmniejszenia produkcji spowodowanego pandemią COVID-19. Źródło: Continental AG

Węże Continental do dostarczania gazów medycznych są wykonane z polichlorku winylu (PCW) z warstwą wewnętrzną z termoplastycznego poliuretanu, wzmocnionego przędzą poliestrową (TPU) i pośrednią warstwą klejącą z poliuretanu (PU). – Będziemy dalej koncentrować się na produkcji komponentów medycznych dla europejskiego sektora opieki zdrowotnej – zwłaszcza w tych dniach, kiedy zapotrzebowanie na sprzęt stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego jest tak wysokie – powiedział Marco Tamborini, Continental.

Źródło: Continental Opony Polska/OneMulti

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama