Clarios przejmuje firmę Paragon

Clarios przejmuje firmę Paragon Clarios

Clarios przejmuje dział baterii firmy Paragon. Ta inwestycja ma pozwolić firmie skupić się na architekturze i systemach pojazdów niskonapięciowych.

Clarios, światowy lider w produkcji i recyklingu zaawansowanych, niskonapięciowych sieci i akumulatorów, przejmie firmę Paragon, która produkuje akumulatory i systemy zarządzania akumulatorami dla przemysłu motoryzacyjnego. Clarios jest spółką macierzystą VARTA® Automotive, wiodącej marki akumulatorów transportowych w Europie.

Sieć niskiego napięcia ma kluczowe znaczenie dla wrażeń użytkowników, metod gromadzenia danych i transformacji systemu zasilania w pojazdach. Zespół Paragon ma umiejętności, kulturę i zaangażowanie, aby dodać nowe możliwości, które przyspieszą naszą współpracę z kluczowymi klientami OE, zwłaszcza w zakresie zaawansowanych programów Li-Ion – powiedział Mark Wallace, dyrektor generalny Clarios.

Powiązane firmy

Clarios Poland Sp. z o.o.

Doświadczenie inżynierów Paragon i ważna pozycja marki w projektach realizowanych dla globalnych klientów OE dobrze uzupełni obecne plany niskonapięciowe i litowo-jonowe Clariosa. Przejęcie znacznie powiększy zespół inżynierów firmy, który zajmuje się głównie opracowywaniem nowych architektur niskonapięciowych.

Zespół i możliwości Paragon wzmacniają nasze zasoby w Europie i na całym świecie, ponieważ opracowujemy systemowe podejście do sieci niskiego napięcia. Jestem przekonany, że nasi nowi koledzy pomogą nam przyspieszyć elektryfikację i cyfryzację nowych pojazdów, tworzyć nowe doświadczenia użytkowników, wykorzystywać i przechwytywać dane oraz zasilać nowe architektury oparte na systemach – powiedział Federico Morales Zimmermann, wiceprezes i dyrektor generalny ds. globalnych klientów, produktów i inżynierii w Clarios.

Źródło: Clarios

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę