Chemia hamulcowa bez tajemnic – webinar Textar

TMD Friction/Textar
31.5.2022

Textar zaprasza na kolejną odsłonę webinarów technicznych przygotowanych specjalnie z myślą o mechanikach samochodowych. Na wtorek, 7 czerwca, należąca do TMD Friction marka zaplanowała szkolenie online poświęcone chemii hamulcowej.

Zbliżające się lato i plany wakacyjnej podróży to dla wielu kierowców dobry pretekst do wykonania przeglądu samochodu i zadbania o najważniejsze elementy pojazdu. Wśród nich jest oczywiście układ hamulcowy, odpowiedzialny za bezpieczne zatrzymywanie auta.

Powiązane firmy

TMD Friction

Aby hamulce działały skutecznie i komfortowo, niezbędne jest stosowanie w ich serwisie właściwych środków chemicznych.

Smary mają zasadnicze znaczenie dla prawidłowego działania układu hamulcowego, a źle zastosowany środek smarny może mieć szkodliwy wpływ na jego elementy. Podczas webinaru wyjaśnię między innymi, dlaczego w układzie hamulcowym nie można używać jednego specyfiku do wszystkich miejsc wymagających smarowania i jakie mogą być konsekwencje takich działań. Ponadto omówię właściwy dobór płynu hamulcowego, pokażę ciekawe przypadki warsztatowe oraz wyjaśnię zgłaszane przez uczestników wątpliwości dotyczące problemów pojawiających się podczas ich prac

– zapowiada Wojciech Sokołowski, trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar.

Bezpłatny webinar odbędzie się we wtorek, 7 czerwca. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 60 minut. W jego trakcie będzie czas na sesję pytań do prowadzącego spotkanie trenera. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie Textar.

Osoby, które wezmą udział w webinarze poświęconym chemii hamulcowej oraz wcześniejszych i zaplanowanych na późniejsze miesiące szkoleniach technicznych Textar otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę