Castrol i Inter Cars razem w krajach bałtyckich

Castrol i Inter Cars razem w krajach bałtyckich Castrol/Inter Cars
22.6.2022

Castrol zwiększa dostawy swoich środków smarnych i płynów samochodowych do warsztatów i kierowców w Estonii oraz na Łotwie i Litwie poprzez rozszerzenie strategicznego partnerstwa z Inter Cars.

 

  • Celem umowy jest to, aby zaopatrywać więcej klientów w Estonii oraz na Łotwie i Litwie w produkty Castrol.
  • Castrol jest wiodącą marką środków smarnych dystrybuowanych przez oddziały Inter Cars w Europie.
  • Inter Cars i Castrol zwiększają swoją obecność rynkową w Europie do 10 krajów.

Inter Cars jest jednym z największych importerów i dystrybutorów części do samochodów osobowych i dostawczych w Europie. Obie firmy współpracują ze sobą od 2000 roku, a Inter Cars dostarcza już produkty Castrol na 7 rynków europejskich.

Nowa umowa, podpisana w lutym na początkowy okres 5 lat, umożliwi firmie Castrol zwiększanie rozpoznawalności marki i wykorzystywanie nowych możliwości handlowych na motoryzacyjnym rynku wtórnym w całym regionie bałtyckim. Umocni również status Castrol jako wiodącej marki środków smarnych dystrybuowanych przez Inter Cars.

Inter Cars z siedzibą w Warszawie jest jednym z największych dystrybutorów części samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Niezwykle szeroka oferta produktowa firmy obejmuje zarówno części samochodowe i materiały eksploatacyjne, jak i główne elementy wyposażenia warsztatów.

Biorąc pod uwagę sukces naszej wieloletniej współpracy partnerskiej w zakresie dystrybucji w Europie, mamy pewność, że ta nowa inicjatywa z Inter Cars spełni nasze wspólne wysokie oczekiwania. Z niecierpliwością czekamy na wielu nowych klientów na ważnych rynkach bałtyckich, którzy będą mieli okazję przekonać się o szybkości reakcji i wysokich standardach obsługi klienta, z których Inter Cars jest już znany

– powiedział Tom Isaksen, Nordic Sales Manager w Castrol.

Marka Castrol ma niezrównaną reputację, a jej produkty bardzo dobrze sprawdzają się w naszym portfolio dla rynku wtórnego. Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy. Obie strony są w pełni skoncentrowane na dalszym zwiększaniu udziału Castrol w rynku na całym kontynencie

– dodał Mariusz Mroczek, Dyrektor Handlowy ds. Środków Smarnych w Inter Cars.

Castrol jest czołowym producentem specjalistycznych środków smarnych i płynów samochodowych, polecanych przez producentów pojazdów, mechaników i zespoły sportów motorowych na całym świecie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: intercars.eu/en

Źródło: Castrol

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę