Bridgestone zawiesza działalność w Rosji

Bridgestone zawiesza działalność w Rosji Bridgstone
14.3.2022

Firma Bridgestone postanowiła zawiesić działalność produkcyjną w Rosji do odwołania. Decyzja wejdzie w życie w najbliższy piątek 18 marca po dokonaniu niezbędnych przygotowań. Firma zdecydowała się również na zamrożenie wszelkich nowych inwestycji i wstrzymanie ze skutkiem natychmiastowym całego eksportu do Rosji.

W komunikacie firmy czytamy:

„Jesteśmy głęboko poruszeni wojną w Ukrainie i jej skutkami dla wielu niewinnych ludzi, w tym naszych pracowników i partnerów. Potępiamy wszelkie formy przemocy i mamy nadzieję, że pokój zostanie szybko przywrócony. Naszą główną troską w tym kryzysie jest bezpieczeństwo naszych pracowników i ich rodzin.

W dalszym ciągu jesteśmy odpowiedzialni za ponad 1000 naszych pracowników zatrudnionych w fabryce opon osobowych w Uljanowsku oraz w naszych biurach sprzedaży. Dlatego w tym czasie będziemy wspierać finansowo naszych pracowników.

W miarę rozwoju sytuacji globalne i regionalne kierownictwo Bridgestone nadal będzie uważnie monitorować sytuację i elastycznie dostosowywać plany w razie potrzeby. Zakładamy, że w nadchodzących tygodniach nasza produkcja poza Rosją pozostanie na stabilnym poziomie.

Ostatnie dwa tygodnie zmieniły nasz świat, a ponad dwa i pół miliona ludzi opuściło już swoje domy. W tym czasie nasi pracownicy angażują się w pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy. Bridgestone EMIA przekazała darowiznę w wysokości 1 miliona euro na rzecz Czerwonego Krzyża, a Bridgestone Corporation 2,5 miliona euro na rzecz UNHCR (Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców). Nadal będziemy starać się pomóc, aby złagodzić kryzys humanitarny”.

Źródło: Bridgestone

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę