Brembo zwiększa moce produkcyjne w Niemczech i we Włoszech

Brembo zwiększa moce produkcyjne w Niemczech i we Włoszech Brembo

Spółka joint venture Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) zwiększy moce produkcyjne w Niemczech i we Włoszech, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

Rozbudowa będzie miała miejsce w obu zakładach produkcyjnych, w Stezzano i w Meitingen Meitingen. SGL Carbon i Brembo uzgodniły zwiększenie mocy produkcyjnych dla spółki joint venture Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB).

Przez ostatnie miesiące obie firmy współpracowały z BSCCB nad warunkami i planami wdrożenia zmian. Do 2027 r. BSCCB zainwestuje około 150 mln euro, aby zwiększyć o ponad 70% moce produkcyjne w zakładach w Meitingen (Niemcy) i w Stezzano (Włochy). Zwiększenie mocy produkcyjnych obejmuje budowę dwóch zakładów na terenie SGL Carbon Meitingen o łącznej powierzchni około 8 500 m² oraz instalację nowych maszyn produkcyjnych.

Prace w Meitingen rozpoczyną się jesienią b.r. W zakładzie w Stezzano obszary produkcyjne zostaną powiększone o około 4000 m² w istniejących już budynkach, a inwestycje zostaną poczynione w zakresie zakupu maszyn. Rozbudowa mocy produkcyjnych umożliwi Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes (BSCCB) sprostanie wysokiemu popytowi na rynku i rosnącym wymaganiom klientów w przyszłości.

Na całym świecie zwiększyło się zapotrzebowanie na węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe BSCCB. Wynika to głównie z wysokiej jakości i wydajności produktów, które spełniają specyficzne wymagania producentów samochodów, zwłaszcza w segmentach premium i luksusowych, gdzie konieczna jest wysoka skuteczność hamowania. Uzgodnione zwiększenie mocy produkcyjnych jest ważnym kamieniem milowym dla spółki joint venture, która powstała w 2009 r.

Dr Martin Gruhlke, Chairman of the Board of Directors BSCCB S.p.A. skomentował: – Jestem dumny z naszego joint venture i owocnej współpracy obu udziałowców. Ten rozwój pokazuje, że połączenie wiedzy i możliwości obu udziałowców się opłaciło. Co więcej, mamy świetny zespół BSCCB, który ciężko pracuje na swój sukces. Dzięki obecnym planom ekspansji nadal będziemy wiarygodnym partnerem i zaspokoimy przyszłe zapotrzebowanie klientów na nasze produkty wysokiej jakości.

Źródło: Brembo

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę