Brembo – Greenance Kit Concept – autoExpert nominuje

Brembo – Greenance Kit Concept – autoExpert nominuje

Kategoria w konkursie: Części i akcesoria warsztatowe

Brembo przedstawia Greenance Kit Concept. Nowa gama produktów obejmuje nowoopracowaną tarcze ze specjalnego stopu i przeznaczone do nich klocki hamulcowe. Nowy produkt znacznie wzbogaca ofertę marki Brembo na rynek wtórny.

Greenance Kit Concept spełnia najwyższe standardy techniczne i jakościowe, jednocześnie redukując emisję zanieczyszczeń do środowiska (o 83% w przypadku PM10 i 80% w przypadku PM2,5). Te rozwiązania przeszły już testy homologacyjne ECE-R90 oraz rygorystyczne testy porównawcze w warunkach drogowych.

Brembo Greenance Kit Concept

Nazwa produktu to połączenie słów „GREEN” (ekologiczne) i „PERFORMANCE” (osiągi). Greenance Kit Concept marki Brembo jest rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw wymogom maksymalnej ochrony środowiska. 

Rozwiązanie to gwarantuje wydłużenie przebiegu i znaczną redukcję całkowitych kosztów użytkowania pojazdu. Zapewnia także większą wytrzymałość tarcz hamulcowych, wydłużając trzykrotnie ich żywotność. Pozwala to zoptymalizować koszty serwisowania, co jest głównym priorytetem dla profesjonalistów i kierowców oczekujących od swych pojazdów, takich jak samochody dostawcze i flotowe, długich i bezawaryjnych przebiegów.

Brembo S.p.A.
Viale Europa, 4,
24040 Stezzano (Bg) Italy
bremboparts.com

brembo

 

Brembo S.p.A.

Brembo S.p.A.

Brembo SpA jest światowym liderem i uznanym innowatorem technologii hamulców tarczowych w pojazdach. Brembo dostarcza wysokowydajne układy hamulcowe dla najważniejszych producentów samochodów, pojazdów użytkowych i motocykli na całym świecie, a także sprzęgła i inne części używane w motosporcie, gdzie  na koncie Brembo jest już ponad 400 mistrzostw. Obecnie firma działa w 14 krajach na 3 kontynentach, posiada 24 zakłady produkcyjne i komercyjne oraz zatrudnia ponad 10 800 pracowników, z których około 10% to inżynierowie i specjaliści ds. Produktów zajmujący się badaniami i rozwojem.

Brembo bardzo aktywnie działa na rynku części zamiennych, potocznie zwanym „aftermarket”. Oferuje szeroką gamę elementów układu hamulcowego: klocki hamulcowe, bębny, szczęki, elementy hydrauliczne, płyn hamulcowy, a przede wszystkim całą gamę tarcz: lakierowane w technologii UV, dwuczęściowe (pływające, kompozytowe i współodlewaneodlewane), seria X (tarcze nacinane Brembo Max i nawiercane Xtra oraz klocki Xtra) oraz smar B-QUIET. Produkty Aftermarket dokładnie takie same standardy jakościowe i technologiczne jak komponenty przeznaczone na rynek OE. Udało się to dzięki pionowej integracji głównych procesów produkcyjnych i całkowitej kontroli firmy nad każdym etapem produkcji: badania i rozwój, obróbka skrawaniem, cykle testowe na hamowniach, na droga i dystrybucja. Ponadto wszystkie produkty Brembo Aftermarket są zgodne z certyfikatem UN-ECE R 90, który został wdrożony i ustandaryzowany dla wszystkich rynków. Hamulce są składnikiem aktywnego bezpieczeństwa: nie ma kompromisów, jeśli chodzi o wydajność i jakość.

Profil Firmy

Brembo S.p.A.