Brembo będzie oficjalnym partnerem układów hamulcowych w Gran Turismo™ 7 na konsole Playstation®

Brembo partnerem układów hamulcowych w   Gran Turismo™ 7 Brembo
7.10.2021

Firma realizuje strategię sprawdzonego dostawcy rozwiązań, poprzez udostępnienie w grze wideo swoich wysokowydajnych układów hamulcowych i udoskonalenie realizmu jazdy w Gran Turismo™ 7.

 

Polyphony Digital Inc, firma wydająca serię Gran Turismo™ na Playstation® od 1997 r., wybrała Brembo, czołowego projektanta i producenta układów hamulcowych, jako oficjalnego partnera układów hamulcowych w Gran Turismo™ 7. Nowa gra wideo będzie dostępna na konsole PS4™ i PS5™ od 4 marca 2022 roku.

Brembo udostępni produkty z serii UPGRADE graczom Gran Turismo™ 7 w Tuning Shop, wirtualnym sklepie oferującym technologie poprawiające osiągi pojazdów.

Użytkownicy będą mogli wymieniać tarcze hamulcowe na produkty z serii Sport i ulepszać swoje samochody dzięki układom hamulcowym Brembo. Do wyboru będą produkty o wysokiej wydajności i najbardziej charakterystyczne dla samochodów szosowych, w tym tarcze karbonowo-ceramiczne i zaciski GT|BM, dostępne w 8 różnych kolorach.

– Jesteśmy dumni z tego, że najlepsze układy hamulcowe Brembo pojawią się w serii Gran Turismo™. Przez 25 lat wokół tego kultowego symulatora wyścigów samochodowych  powstała międzynarodowa społeczność milionów graczy – mówi Daniele Schillaci, Chief Executive Officer Brembo. – Nasza współpraca daje Brembo wyjątkową okazję dotarcia do młodszego pokolenia i zakomunikowania naszej strategii „Przekształcania energii w inspirację”. Wysokie osiągi na torze i wyjątkowy wygląd produktów zostały perfekcyjnie przeniesione do wirtualnego świata Gran Turismo™ 7. Chcemy wzmacniać wrażenia w grach wideo, żeby były one podobne do tych, podczas jazdy prawdziwym samochodem”.

– Zanim stworzyliśmy serię Gran Turismo®, firma Brembo było naszym bohaterem – mówi Kazunori Yamauchi, prezes Polyphony Digital Inc. i producent serii Gran Turismo™. – Jako uczestnik wyścigów ulicznych, często borykałem się z problemem fadingu podczas hamowania. Większość samochodów, z wyjątkiem kilku wybranych, nie była wyposażona w odpowiednie hamulce, dopasowane do mocy i wagi pojazdu. Zawsze uważałem, że tylko produkty Brembo są niezawodne na torze i za to ceniłem tę firmę. Teraz mogę z dumą ogłosić partnerstwo pomiędzy Gran Turismo® i Brembo, marką gwarantującą najlepsze osiągi.

Od 60 lat Brembo jest wiodącą firmą w dziedzinie rozwoju i produkcji układów hamulcowych do samochodów o wysokich osiągach, wykorzystującą innowacyjne rozwiązania we wzornictwie, mechanice i technologii materiałów. Produkty najwyższej jakości o sprawdzonej skuteczności są stosowane w samochodach i motocyklach seryjnych, jak również w samochodach i motocyklach wyścigowych, biorących udział w najważniejszych międzynarodowych zawodach.

Opis Brembo będzie widoczny w Gran Turismo™ 7 w sekcji Brand Central, a z 60-letnią historią firmy będzie można zapoznać się w Brand Central Museum. Ponadto, branding Brembo będzie widoczny na wirtualnych torach.

Źródło: Brembo

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę