Bilstein podsumował 2017 rok

Bilstein
15.1.2018

Dzięki wprowadzeniu w 2017 r. kolejnych referencji, z oferty Bilstein mogą skorzystać właściciele ponad 700 różnych wariantów i wersji samochodów osobowych i dostawczych. Bilstein odpowiada również na oczekiwania mechaników i efektywnie dba o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Każdego roku katalog Bilstein powiększa się o kilkaset nowych referencji do samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Wśród nich są zarówno amortyzatory, sprężyny i elementy mocujące, jak i miechy pneumatyczne oraz przeznaczone do nich sprężarki. Podstawowa oferta podzielona jest na dwie części - Replacement, czyli produkty będące odpowiednikami oryginalnych części oraz Performance, to z kolei referencje o zmienionych parametrach, które pozwalają na modyfikację fabrycznego zawieszenia.

- Bilstein powstał jeszcze w XIX wieku, jednak projektowaniem i produkcją elementów zawieszenia zajmuje się 1957 roku. Od samego początku głównym motywem tej działalności jest dostarczenie kompleksowej oferty do konkretnego modelu samochodu. Dlatego jego właściciel może skorzystać nie tylko z zamienników o jakości z pierwszego montażu, ale i alternatywnych rozwiązań, które zawsze są zgodne z dopuszczeniami konstruktorów pojazdu - mówi Tomasz Siemek, dyrektor firmy IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce. - W stale aktualizowanym katalogu Bilstein dostępne są referencje zarówno do nowych na rynku samochodów, jak i modeli produkowany przed laty, ale wciąż jeżdżących po drogach. Nie inaczej będzie w 2018 roku, najważniejsze nowości zostaną zaprezentowane podczas targów Automechanika we Frankfurcie nad Menem.

Oficjalna sprzedaż produktów Bilstein w Polsce rozpoczęła się wraz z przemianami gospodarczymi na początku lat 90. XX wieku. Od tej pory sukcesywnie powiększany był katalog amortyzatorów, sprężyn i elementów mocujących, ale nigdy nie zaprezentowano w jednym miejscu kompleksowej oferty. Od dłuższego czasu takiego zestawienia oczekiwali pracownicy serwisów i warsztatów. Okazją i miejscem do spełnienia tych postulatów były branżowe targi Inter Cars 2017.

- Osoby zajmujące się zawodowo doradztwem czy wymianą amortyzatorów muszą mieć zapewniony stały dostęp do bieżącej oferty, jak i informacji technicznych. W ubiegłym roku wprowadziliśmy dla nich kilka udogodnień, w tym przebudowany panel wyszukiwania odpowiedniej referencji w naszym e-katalogu. Przygotowaliśmy także listę kontrolną czynności do wykonania podczas serwisowania czy wymiany elementów zawieszenia. Wydana w formie papierowej cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wśród gości targów Inter Cars, obecnie w postaci cyfrowego dokumentu do wydruku można ją bezpłatnie pobrać z naszej strony internetowej - dodaje Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki Bilstein w Polsce. - Jednocześnie prowadzone są szkolenia techniczne, których tematyka dobierana jest do potrzeb i oczekiwań mechaników. Coraz częściej dotyczą one zawieszenia pneumatycznego, co oznacza rosnącą w Polsce popularność modeli samochodów zbudowanych na tym rozwiązaniu.

Bilstein nie zapomina przy tym o właścicielach samochodów. W ubiegłym roku po raz kolejny mieli oni okazję skorzystać z bezpłatnego badania na mobilnym testerze zawieszania. Na przełomie czerwca i lipca akcja prowadzona była w mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju. Na lokalnych drogach dominują starsze wiekiem pojazdy, których stan techniczny może być daleki od ideału, a tym samym mogą zagrażać bezpieczeństwu na drodze. Uzyskane wyniki znów jednak pozytywnie zaskoczyły - w ponad 75% skontrolowanych samochodów stan techniczny amortyzatorów określono jako dobry!

Organizatorzy akcji zdają sobie sprawę z konieczności dotarcia do kolejnych regionów Polski. W 2018 r. akcja bezpłatnego badania zawieszenia Bilstein będzie kontynuowana.

Źródło: Bilstein

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę