Bicie boczne tarczy hamulcowej – przyczyny i skutki – webinar Textar

Bicie boczne tarczy hamulcowej webinar Textar TMD Friction/Textar
30.8.2022

Textar zachęca mechaników samochodowych do udziału w kolejnym szkoleniu technicznym. W pierwszy wtorek września odbędzie się bezpłatny webinar dotyczący bicia bocznego tarczy hamulcowej.

Wibracje kierownicy czy innych elementów samochodu mogą wystąpić zarówno w starszych, jak i nowszych pojazdach. Niezależnie od wieku auta, nie wolno ich bagatelizować. Nie tylko obniżają komfort jazdy i mają negatywny wpływ na układ kierowniczy oraz zawieszenie, lecz są też sygnałem, że z samochodem dzieje się coś niedobrego. Jedną z przyczyn powstawania wibracji są problemy z układem hamulcowym, a dokładnie bicie boczne tarcz hamulcowych.

Powiązane firmy

TMD Friction

Podczas webinaru Textar omówione zostaną wszelkie aspekty dotyczące bicia bocznego tarczy hamulcowej w pojazdach osobowych – czym jest to zjawisko, a także jakie mogą być jego przyczyny i skutki. Uczestnicy szkolenia online będą mogli zobaczyć warsztatowe przykłady efektów niewłaściwego serwisu i montażu hamulców.

Wojciech Sokołowski TextarMaksymalne dopuszczalne bicie boczne tarczy jest określone przez producenta samochodu i należy je sprawdzić w instrukcji pojazdu. Bicie, które wykracza poza dopuszczalną normę, z czasem doprowadzi do miejscowego przewężenia tarczy, a dalej do bicia na kierownicy oraz pulsacji pedału hamulca. Efektem będzie szybkie zniszczenie nowego kompletu tarcz i klocków hamulcowych

– mówi Wojciech Sokołowski, trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar.

Otwarty webinar odbędzie się we wtorek, 6 września. Spotkanie online rozpocznie się o godzinie 9:00 i zaplanowane jest na 60 minut. W trakcie przewidziany jest czas na sesję pytań i odpowiedzi. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Textar.

Webinar Textar

Osoby, które wezmą udział w webinarze poświęconym biciu tarczy hamulcowych, a także innych tegorocznych szkoleniach technicznych Textar, otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Źródło: TMD Friction

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę