Bezpieczne podróże zimą – zimowy niezbędnik kierowcy

Bezpieczne podróże zimą – zimowy niezbędnik kierowcy Pexels_Ilya

Zimowe miesiące niosą ze sobą wiele wyzwań dla każdego kierowcy, jednak odpowiednie przygotowanie może uczynić podróż bezpieczną i komfortową, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Podróże zimą mogą być zarówno magiczne, jak i wyjątkowo niebezpieczne, zwłaszcza dla kierowców. W miarę jak temperatura spada, a śnieg i lód pokrywają nawierzchnię, podróżowanie staje się bardziej ryzykowne. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie przygotowanie oraz wyposażenie samochodu i siebie w niezbędne akcesoria może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo na drodze. Poniżej przedstawiona została lista produktów, które mogą być pomocne w radzeniu sobie z zimowymi warunkami.

Wygodne usuwanie śniegu i lodu

Jednym z kluczowych produktów, który zawsze powinien znaleźć się w bagażniku lub schowku, jest skrobaczka do lodu ze szczotką. Choć to pozornie proste narzędzie, to w rzeczywistości jest nieocenione podczas zimowych dni. Jego funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do usuwania śniegu i lodu z przedniej szyby. Długość regulowana wynosząca od 1 do 1,4 metra czynią z niego praktyczne rozwiązanie, dostosowane do różnych rodzajów pojazdów – w szczególności do samochodów ciężarowych, autobusów i samochodów typu SUV. Uniwersalna konstrukcja skrobaczki pozwala skutecznie radzić sobie z zamarzniętymi szybami, bez konieczności sięgania po dodatkowe narzędzia. Dodatkowo skrobak do lodu oraz miotełkę można odłączyć, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć odpowiednie miejsce do przewożenia lub przechowywania szczotki do odśnieżania i skrobania szyb o wyjątkowej, teleskopowej konstrukcji.

Skrobaczka do lodu ze szczotką, teleskopowa
Skrobaczka do lodu ze szczotką, teleskopowa

Efektywne odmrażanie

Odmrażacz do szyb to nieocenione narzędzie w zimowe dni. Preparat ten ułatwia usunięcie lodu lub szronu z przedniej i tylnej szyby samochodu. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy kierowca nie ma czasu na manualne skrobanie lub nie chce ryzykować porysowania szyby skrobaczką, co jest szczególnie ważne w przypadku przedniej szyby samochodu. Odmrażacz do szyb w sprayu działa nawet na mocno oblodzone szyby i zapewnia dobrą widoczność, nawet jeśli wnętrze pojazdu nie zdążyło się nagrzać. Produkt nie zawiera metanolu oraz nie wpływa negatywnie na farby, kauczuk i tworzywa sztuczne.

Odmrażacz w sprayu

Zimowy płyn do spryskiwaczy i aktywny środek czyszczący do szyb

W trudnych zimowych warunkach, kiedy mróz i oblodzenie zaczynają stawiać opór funkcjonowaniu naszych pojazdów, nieocenionym sojusznikiem staje się zimowy płyn do spryskiwaczy. W ofercie Würth Polska kierowcy znajdą produkt, który nie zamarza w temperaturze nawet do -20°C.

Zimowy płyn do spryskiwaczy

Odporne na zamarzanie właściwości płynu zapewniają, że spryskiwacze pozostaną sprawne nawet podczas mroźnych dni, eliminując ryzyko zamarznięcia płynu i utraty widoczności na drodze. Ponadto butelka z końcówką ułatwiającą nalewanie pozwala na szybkie i bezproblemowe nalanie płynu do zbiornika spryskiwaczy bez jego rozchlapywania.

Aby widoczność była najlepsza z możliwych, ważne jest również oczyszczenie szyb od wewnątrz. Do takiego zastosowania najlepiej sprawdzi się aktywna pianka czyszcząca do szyb. Produkt dzięki swojej zaawansowanej formule i bardzo wysokiej skuteczności doskonale oczyszcza szkło np. z osadów nikotyny czy tłustych plam. Pianka nie spływa z powierzchni, przez co utrzymuje się dłużej na powierzchni czyszczonej i lepiej działa. Jest bardzo skuteczna i jednocześnie na tyle delikatna, że nie uszkodzi elementów lakierowanych, wykonanych z gumy czy też z różnego rodzaju tworzyw sztucznych.

Aktywna pianka czyszcząca do szyb

Czystość i świeżość podczas zimowej podróży

Podczas zimowych podróży, gdy za oknem panuje surowa pogoda, wnętrze pojazdu staje się miejscem, gdzie komfort i czystość mają ogromne znaczenie. W trakcie tych mroźnych miesięcy, kiedy błoto, śnieg i wilgoć mogą dostać się do samochodu, dbanie o czystość staje się wyzwaniem. Praktycznym rozwiązaniem dla kierowców pragnących utrzymać kokpit i elementy tapicerowane samochodu w czystości podczas zimowych wypraw jest środek czyszczący do wnętrza. Pojemnik w formie aerozolu o pojemności 0,5 litra staje się naszym sojusznikiem w walce z zimowym bałaganem w aucie. Zastosowanie aerozolowego środka czyszczącego pozwala na łatwe i precyzyjne rozprowadzanie produktu, eliminując konieczność korzystania z różnorodnych narzędzi czy środków. Ważne jest, aby czyszczenie przeprowadzić w miejscu, gdzie elementy tapicerowane będą mogły wyschnąć po czyszczeniu, np. w ogrzewanym garażu.

Środek do czyszczenia wnętrza pojazdu

Komfort i ochrona przed zimnem

W trakcie zimowej podróży, kiedy niskie temperatury i nieprzyjemna aura stanowią wyzwanie dla komfortu podróżowania, nieoceniona staje się odpowiednia ochrona przed zimnem. Praktycznym rozwiązaniem dla kierowców, którzy kładą nacisk na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, będzie rękawica zimowa Comfort. Guma z karbowaną powierzchnią ochroni dłonie przed chłodem i zwiększy przyczepność, co jest kluczowe podczas obsługi pojazdu w zimowych warunkach.

Rękawica dwuwarstwowa

Zabezpieczenie przed przymarzaniem drzwi do uszczelek

Uszczelki to często niedoceniane, ale niezwykle istotne elementy samochodów. Pełnią one kluczową rolę w zapewnianiu hermetyczności, chroniąc pojazdy przed wnikaniem wody, wiatru czy też obniżając hałas opływającego powietrza lub innych odgłosów dobiegających z zewnątrz. Aby utrzymać je w doskonałej kondycji i zapobiec przedwczesnemu zużyciu, warto sięgnąć po środek do konserwacji kauczuku Rubber Fit. Produkt ten nie tylko skutecznie chroni przed przymarzaniem uszczelek do drzwi w okresie zimowym, przez co umożliwia ich bezproblemowe otwarcie nawet podczas silnych mrozów, ale wpływa też na ich elastyczność, podwyższa ich żywotność oraz zapobiega pękaniu.

Środek do konserwacji kauczuku Rubber Fit

Źródło: Würth Polska

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę