BASF otwiera biuro we Wrocławiu. Nowe miejsce pracy dla ponad 70 osób

BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu. Trwa rekrutacja BASF

BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF ogłosił utworzenie samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług.

Ta nowo utworzona grupa, będąca w całości własnością BASF, będzie działać w ponad 15 krajach i obejmie niemal 20 zakładów produkcyjnych oraz przeszło 4000 pracowników. W celu świadczenia profesjonalnych usług na rzecz BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, BASF zamierza zatrudnić we Wrocławiu ponad 70 osób w globalnych strukturach funkcjonalnych w zakresie finansów, zasobów ludzkich, IT, podatków, zaopatrzenia i środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP).

Ze strategicznego punktu widzenia Wrocław jest wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją dla naszego nowo tworzonego biura – powiedział Markus Steigner, Vice President Finance & Accounting, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions. – Jako miasto uniwersyteckie z liczbą niemal 110 000 studentów oferuje szeroką gamę specjalistów oraz bogaty przekrój kompetencji. Jest to również bardzo atrakcyjne otoczenie biznesowe, w którym obecnych jest wiele globalnych firm z branży technologicznej, produkcyjnej, konsultingowej, motoryzacyjnej czy energetycznej. Także pod względem geograficznym wybór Wrocławia jest nieprzypadkowy. Miasto znajduje się bowiem w środkowej strefie czasowej w stosunku do naszych lokalizacji biznesowych na świecie, co czyni go optymalnym wyborem.

Centrala_BASF_w_Ludwigshafen
Centrala BASF w Ludwigshafen Źródło: BASF

Warto dodać, iż nie jest to nasza pierwsza inwestycja w tym regionie. W Środzie Śląskiej koło Wrocławia od 2014 roku funkcjonuje najnowocześniejszy zakład produkcji katalizatorów BASF w Europie. W 2019 roku uruchomiliśmy kolejne dwie linie produkcyjne, a nasz zespól to obecnie ponad 550 osób – dodaje Jan Eberhardt, dyrektor zakładu produkcji katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej.

Nowe globalne biuro we Wrocławiu tymczasowo będzie mieścić się w Silver Tower Center przy ul. Plac Konstytucji Maja 3. W pierwszym kwartale 2023 roku zostanie wybrana lokalizacja docelowa. Oficjalne otwarcie wrocławskiego biura nastąpi pod koniec października 2022 roku. Obecnie trwa rekrutacja.

Poszukujemy przede wszystkim specjalistów w zakresie zarządzania finansami, podatków, zasobów ludzkich, procesów zakupowych oraz ekspertów w obszarze IT i bezpieczeństwa pracy – mówi Anna Tarasewicz, Dyrektor ds. HR w Regionie EMEA oraz Produkcji Globalnej BASF. – Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób z bogatym doświadczeniem zawodowym jak i absolwentów dopiero wchodzących na rynek pracy. Poszukujemy kandydatów, którzy wraz z nami będą tworzyć nowe miejsce pracy, budować procesy na miarę globalnych standardów. Jednocześnie zapewniamy atrakcyjne warunki pracy, szereg benefitów pracowniczych oraz możliwości rozwoju na płaszczyźnie regionalnej jak i globalnej – dodaje Anna Tarasewicz.

Źródło: BASF

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę