AVA Cooling dołącza do Nissens

AVA Cooling
9.12.2020
Reklama
Reklama

AVA Cooling informuje o przejęciu wybranych spółek zależnych AVA Cooling przez duńskiego producenta Nissens. Przejęte zostały spółki: AVA w krajach Beneluksu, AVA w Europie Środkowej i Wschodniej (Polska), AVA w Wielkiej Brytanii i AVA w Danii.

Oczekuje się, że fuzja firm umocni  pozycję obu marek na rynku części zamiennych. Obie firmy posiadają unikalne spektrum wartości handlowych, w związku z tym dołączenie AVA do Nissens umożliwi stworzenie oferty o jeszcze większym potencjale, odpowiadającej zróżnicowanym potrzebom rynku.

Reklama

Bogdan Szymanowski, Dyrektor Operacyjny Grupy AVA powiedział – Połączenie z Nissens postrzegamy jako wielką szansę dla całej Grupy AVA na dalszy rozwój na niezależnym rynku wtórnym. Bardzo silna struktura i kondycja finansowa naszych duńskich partnerów i właścicieli była jednym z kluczowych warunków przejęcia. Stwarza to również bardzo obiecujące perspektywy na przyszłość i stabilność, która z pewnością wpłynie pozytywnie na naszą działalność. Co więcej, dobrze zorganizowany i efektywny system łańcucha dostaw Nissens, z jego silną logistyką i ugruntowaną obecnością w całej Europie, jest kolejnym ważnym aspektem, który chętnie wykorzystamy. Cieszymy się na współpracę pod nowym, silnym i dynamicznym kierownictwem i dołożymy wszelkich starań, aby rozpoczęty już proces integracji nie wpłynął w żaden sposób na codzienną współpracę klientów z lokalnymi oddziałami AVA.

Marka AVA będzie aktywnie utrzymywana na rynku. Program produktowy firmy tworzący niezawodną i konkurencyjną ofertę produktów dla systemów chłodzenia silnika (EC) i klimatyzacji (AC), w szczególności dla starszych pojazdów uzupełni wszechstronny asortyment z segmentu premium produktów i usług kategorii chłodzenia silnika (EC), klimatyzacji (AC) i wydajności i emisji (EE)  oferowanych przez Nissens.

Reklama

Źródło: AVA Cooling

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama