Automechanika powraca

Automechanika powraca Raven Media – Maciej Blum
6.6.2022

Pod koniec maja w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez zarząd Messe Frankfurt – organizatora targów Automechanika. Podczas spotkania poinformowano, że targi wracają do formy stacjonarnej. Tegoroczną edycję zaplanowano na 13–17 września 2022 r.

Z uwagi na to, że impreza w dużej mierze służy nawiązywaniu kontaktów handlowych, wprowadzono kilka zmian organizacyjnych. Do najważniejszych należą:
skupienie się na innowacjach i trendach, 

  • ponowne wprowadzenia Innovation Awards dla najbardziej innowacyjnych produktów,
  • uruchomienie specjalnego działu Innovation4mobility,
  • wprowadzenie CEO breakfast, czyli cyklicznych spotkań kierownictwa firm na symbolicznym śniadaniu, rozpoczynającym się o godz. 7:30 każdego dnia trwania targów.

Głównymi tematami tegorocznej edycji targów Automechanika Frankfurt będą:

  • trendy i innowacje,
  • zrównoważone rozwiązania,
  • networking i transfer wiedzy,
  • talenty, edukacja i szkolenia.

W ramach Future Mobility Park na terenie zielonym przed halą „Agora” prezentowane będą rozwiązania mobilności przyszłości – i to nie tylko te związane z samochodami. 

Innovation Awards w tym roku zyskały nowe jury, które składa się z ekspertów z całego świata. Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce już pierwszego dnia targów. Nowymi kategoriami będą E-Mobility, Data&Connectivity, Workshop&Service Solutions, Parts&Technology Solutions, Body&Paint, Car Wash&Care, Accessories&Customizing, Commercial Vehicles, Motorcycle.

Innovation4mobility będzie się skupiać wokół mobilności elektrycznej (baterii, napędów i infrastruktury). Wśród poruszanych tematów będą napęd wodorowy w silnikach spalinowych i w ogniwach paliwowych, a także paliwa alternatywne (LPG, paliwa bio, paliwa syntetyczne). Kolejnym tematem tej części targów będzie zagadnienie connected cars, czyli jazda autonomiczna, systemy operacyjne i oprogramowanie.

Nowością tegorocznej edycji targów jest Automechanika Academy. To panel dyskusyjny, w którym udział biorą m.in. przedstawiciele takich firm, jak Audi, ABB, ADOBE, BPW, Bosch Mobility Solutions czy Solaris Bus&Coach. Podczas części dyskusyjnej z pewnością będzie można usłyszeć wiele ciekawych opinii o innowacjach, trendach czy kierunkach rozwoju branży. 

Remanufacturing Day – czyli dzień tematycznie nawiązujący do zagadnienia recyklingu w branży motoryzacyjnej – zaplanowano na 14 września. Eksperci zaprezentują zagadnienia i rozwiązania z zakresu remanufacturingu. Partnerem w tym zakresie będzie stowarzyszenie firm zajmujących się regeneracją części samochodowych – APRA (Automotive Parts Remanufacturers Association).

Więcej: https://poland.messefrankfurt.com

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę