Autodrom Jastrząb tworzy własne NFT oraz ekskluzywny klub dla fanów motoryzacji i esportu

Autodrom Jastrząb tworzy własne NFT Autodrom Jastrząb
10.8.2021

Autodrom Jastrząb, najnowocześniejszy Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy w Polsce, stworzył własny token NFT przedstawiający limitowaną kolekcjonerską edycję logotypu toru. Oprócz wartości kolekcjonerskiej, tokeny są przepustką do ekskluzywnego klubu #TeamJastrzab. Członkostwo w klubie wiąże się z wieloma korzyściami, takimi jak udział w zamkniętych wydarzeniach, darmowy dostęp do wybranych produktów, bardzo atrakcyjne zniżki na usługi Autodromu czy w przypadku aktualnej pierwszej serii tokenów Founding Members własne oznaczone imieniem i nazwiskiem miejsce na trybunach. Członkostwo w klubie będzie bezterminowe dla posiadaczy tokenów.

 

NFT – co to jest?

Wraz z początkiem roku 2021, rozpoczął się boom na młodszego brata bitcoina oraz innych kryptowalut czyli Non-Fungible-Token, zwanego w skrócie NFT. Technologia ta w zawrotnym tempie opanowała rynek digital art, rewolucjonizując sposób posiadania wirtualnych dzieł sztuki. Co ciekawe, potencjał drzemiący w NFT jest znacznie większy i nie ogranicza się do rynku artystycznego. Tokeny NFT pozwalają na posiadanie cyfrowych wersji dzieł sztuki, przedmiotów w grach, czy nawet rzeczy tak nienamacalnych jak poszczególne zagrania Jordana lub ustawienia szachowe mistrza świata Magnusa Carlsena.

Dziś także Autodrom Jastrząb rusza z własnym NFT. W pierwszej serii zwanej Founding Members dostępnych jest 50 tokenów. Równolegle z emisją NFT, powstaje klub #TeamJastrzab – ekskluzywna społeczność do której bezterminowy dostęp będą mieli wyłącznie posiadacze tokenów NFT.

– Jako Autodrom Jastrząb zawsze staramy się szukać innowacyjnych rozwiązań, które przenoszą naszą działalność w nowy wymiar. W zeszłym roku powstała strefa Esportu, zakupiliśmy symulatory, zeskanowaliśmy tor i przenieśliśmy go do świata wirtualnego w Assetto Corsa. Teraz czas na kolejny krok jakim jest ekskluzywny klub oparty o technologię NFT. Według mojej wiedzy jest to pierwszy taki projekt, nie tylko w Polsce ale też w Europie – powiedziała Aleksandra Michalczewska, Prezes Zarządu spółki ITS Michalczewski i właściciel Autodromu Jastrząb.

Liczba tokenów wydanych przez Autodrom Jastrząb jest z założenia ograniczona. W przypadku wyprzedania się wszystkich tokenów, dołączenie do klubu będzie możliwe jedynie poprzez odkupienie tokenu, a tym samym członkostwa w klubie, od kogoś na wolnym rynku kryptowalutowym.

#TeamJastrząb – ekskluzywny klub, wymierne korzyści

Członkostwo w klubie #TeamJastrząb niesie ze sobą wiele korzyści takich jak możliwość udziału raz do roku w specjalnym darmowym Track Day’u otwartym wyłącznie dla klubowiczów; dostęp do biletów, limitowanych serii odzieży i specjalnych ofert partnerów w przedsprzedaży; stała zniżka 30% na wszystkie bilety wstępu i usługi Toru Jastrząb; regularne i bardzo atrakcyjne zniżki dla znajomych; możliwość udziału w ekskluzywnych zamkniętych spotkaniach meet and greet z polskimi i zagranicznymi kierowcami kilka razy do roku; udział w innych zamkniętych wydarzeniach organizowanych specjalnie dla członków klubu.

Founding Members – pierwsza seria NFT Autodromu Jastrząb

– Founding Members to pierwsza seria tokenów i w związku z tym musi być wyjątkowa. Chcemy w szczegółny sposób uhonorować członków klubu, którzy dołączą do nas jako pierwsi, dlatego też zdecydowaliśmy, że NFT Founding Members będą dawały dodatkowe unikalne benefity, których nie powtórzymy w przypadku kolejnych serii – dodaje Aleksandra Michalczewska.

Specjalnie dla posiadaczy tokenów z aktualnej pierwszej serii Founding Members oznaczonej limitowaną kolekcjonerską wersją logo toru, przewidziano pakiet dodatkowych korzyści, które nie będą dostępne dla posiadaczy żadnej z kolejnych serii tokenów. Są to następujące korzyści:

  • Imię i nazwisko posiadacza tokenu zapisane na specjalnej tablicy z listą Founding Members #TeamJastrząb NFT
  • Własne miejsce na trybunach, podpisane imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem posiadacza tokenu
  • Darmowy dostęp do wszystkich produktów esportowych (aktualne i nowe mody do Assetto Corsa oraz innych symulatorów, które są planowane w przyszłości)
  • Gwarancja dostępności biletów (bilet widza) na wydarzenia organizowane przez tor (nawet w przypadku wyprzedania dostępnej puli)
  • W każdym roku dwa vouchery prezentowe dla rodziny lub znajomych o wartości 150 zł do wykorzystania na dowolne produkty lub usługi w sklepie Autodromu Jastrząb

– Klub #TeamJastrząb to społeczność fanów motoryzacji i esportu, skupiona wokół marki Autodromu Jastrząb. Zakładamy, że wraz z rozwojem społeczności ale też oferty Autodromu Jastrząb wartość korzyści płynących z bycia członkiem klubu #TeamJastrząb będzie stale rosła – mówi Krzysztof Bulski, Dyrektor Marketingu Autodromu Jastrząb.

NFT Autodromu Jastrząb można zakupić na stronie www.torjastrzab.pl gdzie znajduje się także szczegółowa instrukcja zakupu tokenów, co pozwoli osobom niezaznajomionym z NFT przejść przez cały proces szybko i bezproblemowo.

– Oficjalny sklep toru został odpowiednio dostosowany do współpracy z technologią stojącą za NFT, dzięki czemu korzystanie z benefitów jest wyjątkowo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy na temat świata kryptowalut. Cały projekt zrealizowalismy w oparciu o portfel kryptowalutowy MetaMask oraz platformę Rarible, która jest jednym z wiodących marketplace do tworzenia i sprzedaży NFT – dodaje Krzysztof Bulski.

MetaMask i Rarible to narzędzia proste w obsłudze i przyjazne dla użytkowników, pozwalają nie tylko na wyjątkowo prosty proces zakupu, ale też ułatwiają zarządzanie posiadanymi NFT. Specjalnie dla członków klubu, startuje też oficjalny kanał discord Toru Jastrząb, który będzie głównym hubem informacyjnym toru w sprawach związanych z NFT oraz światem esportu. Będzie to miejsce w którym fani toru będą mogli dyskutować na temat wydarzeń związanych z torem, ale też wysuwać swoje sugestie i pomysły.

Źródło: Autodrom Jastrząb

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę